Šią savaitę nuotoliniu būdu vyko Lietuvos inicijuotų ir vadovaujamų kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų metinis susitikimas, žymintis 2022 metų rotacijos pradžią. Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius akcentavo, kad išvystytas kibernetinio saugumo projektas yra Europos Sąjungos kibernetinio saugumo bendruomenėje pripažįstamas pajėgumas ir gali būti pasitelktas kaip įrankis remiant Ukrainą. Poreikį bendradarbiauti yra išreiškusi ne tik projekto stebėtoja Belgija, bet ir kitos ES šalys – Čekija, Ispanija, Jungtinės Amerikos Valstijos bei Lietuvos partneris Sakartvelas. 

„Lietuvos vadovaujamas PESCO kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų ir tarpusavio pagalbos kibernetinio saugumo srityje projektas yra vienas iš sėkmingiausiai veikiančių ir didžiausią pažangą padariusių PESCO projektų. Šių pajėgų įveiklinimas teikiant paramą ES bendroms saugumo ir gynybos politikos misijoms bei operacijoms, taip pat – partnerei Ukrainai, padėtų užtikrinti dar didesnį pasitikėjimą išvystytu pajėgumu“, – sakė M. Abukevičius.

Šią kibernetinio saugumo komandą sudaro ekspertai iš visų projekte dalyvaujančių šešių valstybių narių: Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų, Rumunijos, Kroatijos ir Estijos, prie kurių šiais metais prisijungs ir septintoji narė – Slovėnija. Šiais metais pajėgoms vadovaus Rumunija, kurios atstovai susitikimo metų pristatė metų veiklos planus.

Kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų pasiekti rezultatai ir ateities planai susitikimo metu buvo pristatyti ne tik projekto šalims narėms, stebėtojoms, bet ir plačiam partnerių tinklui iš ES saugumo ir gynybos, kibernetinio saugumo institucijų (EIVT, ESKŠ, EK, EGA, ENISA, CERT-EU), partneriams iš JAV, Ukrainos bei kitų ES kibernetinio saugumo erdvėje vystomų kibernetinio saugumo projektų atstovams.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: