Savaime suprantama, prieš rinkdamiesi maršrutą savo rudens atostogoms, visų pirma, turėtumėte pasidomėti pandemine situacija šalyse, kurias ketiname aplankyti. Būtinai atidžiai perskaitykite ir visas sąlygas, būtinas atvykimui – kiek, kada ir kokio tipo testų reikia atlikti, ar neteks izoliuotis bei kokių priemonių reikės imtis prieš išskrendant atgal. Situacija kinta nuolat, todėl verta net keletą savaičių prieš numatytas atostogas sekti atvejų skaičius ir stebėti naujienas tam, kad pasibaigus atostogoms netektų užstrigti svetimoje šalyje bei ieškoti alternatyvių grįžimo kelių.

Šiltoji Pietų Europa

Vienas dažniausių pasirinkimų tarp atostogaujančiųjų rudenį – tiek architektūriniu paveldu, tiek įspūdingo grožio pakrančių miesteliais stulbinanti Pietų Europa. Tikrai bent kartą gyvenime verta aplankyti Graikijos pasididžiavimą – jos nuostabiąsias salas. Kretoje rudenį vyksta muzikos, šokių ir net jodinėjimo festivaliai, o vynuogėmis, apelsinais ir alyvmedžiais kvepiantis oras užburs ir įkvėps romantiškam laikui.

O štai Italiją rudenį verta aplankyti tiems, kurie nori pamatyti, kaip nurenkamas vynuogių, apelsinų bei kitų gėrybių derlius. Pietinėje Italijoje rudeniop tikrai neteks varžytis su kitais turistais dėl vietos po saule, tad galėsite ramiai pasimėgauti įvairiaspalve jūra Kalabrijos pakrantėse bei išskirtine salos gamta su Etnos panorama.

Tuo metu Ispanijoje galėsite pasigrožėti vietos architektūra bei pasimėgauti vietos virtuve. Mėgstantys laukinį poilsį gali aplankyti Siera Nevados kalnų masyvo parką, kuriame amą atima gamtos grožis ir išsyk pasimiršta kasdienis skubėjimas.

Savo ruožtu, Portugaliją verta aplankyti tiems, kurie ieško užburiančių pakrančių bei vandenyno didybės. Didžiulių bangų stebėjimas užburs kiekvieną gamtos mylėtoją, o štai norintys pasimėgauti išskirtine Portugalijos kultūros dvasia galės laiką praleisti nedideliuose pakrančių miestukuose, kupinuose jaukių kavinukių. Šviežios jūros gėrybės, svaiginantis vynas ir šiluma apgaubianti atmosfera nepaliks abejingų Portugalijai.

Artimųjų Rytų maršrutai

Jei jau išbandėte kelionių Europoje maršrutus ir vis dažniau galvoje kirba mintis apie tolimesnes kryptis, šį rudenį galite pasinerti į nuotykius Artimuosiuose Rytuose. Patrauklia ir turistų itin mylima jau ilgus metus išlieka Turkija. „Viskas įskaičiuota“ tipo kelionės, giedras dangus ir šiltas vanduo neabejotinai leis pamiršti visus darbus ir pasinerti į nerūpestingas atostogas. Beje, ruduo Turkijoje puikus sezonas ne tik dėl gaivesnio oro. Iš apelsinų derliaus verdamas marmeladas bei citrinmedžių giraitėse skinami vaisiai orą pripildo nostalgiškai malonaus saldumo. Mažesnės eilės oro uostose, laisvesni kurortai, daugiau progų pasimėgauti turkiška virtuve, žemesnės kainos – rudenį apsilankyti lietuvaičių mylimoje Turkijoje tikrai verta.

Pastaruoju metu nemažai populiarumo susilaukia ir Izraelio kryptis. Tiesa, toks atostogų pasirinkimas ypač patiks naujų žinių bei ekskursijų išsiilgusiems žmonėms. Čia laukia tikras istorinių ir pažintinių vietų lobynas bei kontrastuojančios gamtos įspūdingumas. Be abejonių, keliautojus sužavi ir išskirtinio grožio paplūdimiai bei galimybė pasimėgauti Negyvosios jūros mineralais.

Poilsis pavasariškose salose – tikriems šilumos mylėtojams

Vis dėlto, jei atostogauti pavyksta tik rudenį, o labai norisi pasimėgauti šilta saule ir patinginiauti paplūdimyje, rinkitės visada tarp poilsiautojų madingas Kanarų salas. Čia gausu pasirinkimų tiek vandens pramogų mylėtojams, tiek šeimoms su mažais vaikais. Rami rytinė pakrantė leis mažiesiems turkštis šiltame vandenyne be didelės perkaitimo rizikos, o mėgstantys nardyti galės pasigrožėti vaizdinga povandenine flora bei fauna. Tuo tarpu vakarinėje salos dalyje turėsite galimybę pasimėgauti galingomis bangomis ar net pagauti jas banglentėmis ar jėgos aitvarais, tad pramogų tikrai pakaks kiekvienam atostogautojui. Salose tikrai verta pasiplaukioti kruiziniu laivu – nepaprasto grožio pakrantės užburia savo egzotika, o galimybė išvysti delfinus tikrai nudžiugins net mažiausius šeimos narius. O tam, kad atostogų metu galėtumėte mėgautis saulės voniomis ir pramogauti, o už atostogas mokėti dalimis,  galima pasidomėti galimybėmis pasiskolinti ne tik kelionės paketui, bet ir vietinėms pramogoms. Šiuo klausimu verta susisiekti su vartojimo paskolų davėjais, kurie įvertinę Jūsų finansines galimybes, suteiks informacijos, kokiomis sąlygomis skolindamiesi galėsite ramiai atostogauti neatidėliodami savo sumanymų atostogų veikloms arba kaip galėsite mokėti už atostogas dalimis, pasiskolindami internetu.

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: