Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ didieji duomenys rodo, kad Joninių savaitgalį lietuviai leido aktyviai keliaudami po Lietuvą ir kaimynines šalis. Į ežeringus bei miškingus rajonus bei pajūrį didžioji dalis gyventojų išvyko penktadienį, didesnio nei įprasta srauto keliautojų iš Lietuvos sulaukė ir kaimyninė Latvija.

Kas sulaukė didžiausio lankytojų srauto augimo?

„Lyginant su praėjusiu penktadieniu, per Jonines daugiau lietuvių išvyko į gamtą. Labiausiai išaugęs lankytojų srautas buvo matomas Molėtų rajone, antroje vietoje rikiuojasi Širvintų ir Švenčionių rajonai, išaugusio lankytojų skaičiaus sulaukė ir pajūrio kurortai. Didžiausias keliautojų srauto padidėjimas pajūryje fiksuojamas Palangoje. Čia žmonės šventė ne tik Jonines – poilsiavo ir likusias laisvas dienas“, – sako „DATA ATLAS“ produkto vadovas, duomenų mokslininkas Gediminas Jankauskas.

G. Jankauskas teigia, kad lyginant su praėjusiu penktadieniu Molėtų rajone lankytojų skaičius išsaugo beveik trečdaliu ir siekė 24 proc., 22 proc. daugiau atvykėlių sulaukė Širvintų ir Švenčionių rajonai. Žinoma, didelė dalis gyventojų šventinį savaitgalį pasitiko pajūryje. Lyginant su praėjusiu penktadieniu per Jonines į Palangą atvyko net 21 proc. daugiau poilsiautojų. Tarp savivaldybių, kuriose matyti labiausiai išaugęs lankytojų skaičius – ir Zarasų rajonas. Per Jonines ši Lietuvos dalis sulaukė 15 proc. daugiau gyventojų. 11 proc. išaugo ir Jonavos miesto lankytojų skaičius.

Kalbant apie keliavimą į užsienio šalis G. Jankauskas Joninių savaitgalį išskiria kaimyninę Latviją. Šventinį penktadienį į Latviją keliavo 15 proc. daugiau lietuvių nei įprasta.

Išsiskyrė Verkių parkas ir Kernavės piliavietė

Didelio skaičiaus lankytojų sulaukė ir Joninių renginių vietos. Tarp jų išsiskyrė Vilniuje esantis Verkių parkas ir Kernavės archeologinė vietovė.

„Verkių parkas daugiausiai šventės dalyvių sulaukė tarp 21-22 val. Dalyvių skaičius tuomet pasiekė apie 3,5 tūkst. Vidurnakčio Verkių parke sulaukė apie tūkstantį šventės dalyvių. Tuo tarpu į Kernavės piliavietę žmonės rinkosi gerokai vėliau – prieš vidurnaktį. Didieji duomenys rodo, kad tuo metu Kernavės archeologinė vietovė sulaukė apie 3 tūkst. dalyvių. Kernavėje Jonines lietuviai šventė dar ir ilgiau. Jeigu Verkių parke  2–3 ryto buvo šiek tiek daugiau nei 100 žmonių, Kernavėje tokiu metu Jonines dar šventė apie 500“, – sako duomenų mokslininkas.

Duomenų vartojimas vasaros mėnesiais auga nuosekliai

G. Jankauskas teigia, kad didesnis duomenų vartojimas naktimis stebimas ne tik Joninių naktį, bet apskritai vasarą. Anot jo, tai, greičiausiai, lemia kur kas ilgesni vakarai.

„Joninių naktį pastebimas nedidelis duomenų vartojimo augimas. Nuo vidurnakčio iki 04:00 val. interneto vartojimas išaugo ~12 proc. lyginant su savaite prieš tai. Visgi, nuoseklų duomenų naudojimo augimą naktimis stebime jau kelias savaites. Lygiai ta pačią situaciją stebime ir su skambučiais bei SMS žinutėmis. Visą praėjusią savaitę jų srautas naktimis augo apie 10-15 proc.“, – pasakoja G. Jankauskas.

„Tele2“ turi didžiausią šalyje elektroninių ryšių rinkos dalį (45,9 proc.), tai leidžia tiksliai pastebėti gyventojų srautų tendencijas. Duomenys analizuojami ir pateikiami laikantis aukščiausių duomenų saugumo standartų: naudojami tik nuasmeninti, apibendrinti, ir tik dideli klientų bazės segmentai, todėl neįmanoma identifikuoti konkretaus kliento.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: