Pagal darbuotojų aprūpinimo apsaugos priemonėmis nuostatas, įtrauktos ir priemonės pėdoms bei kojoms apsaugoti – batai. Darbo kodeksas nurodo, kad darbdaviui priklausančias darbo priemones darbuotojas turi naudoti darbo reikmėms, jei nėra susitarta kitaip. O kaip elgtis darbdaviui, jei darbuotojas išėjo iš darbo, negrąžino darbo priemonės ir nereaguoja į raginimus grąžinti? Paskelbti viešai dėl nusavinimo?

Taip atsitiko Ruklos seniūnijoje, kuomet šios įstaigos Facebook profilyje paskelbtas pranešimas apie iš Ruklos seniūnijos nusavintus batus.

Kurioziška situacija - skelbimas apie tai kai kam sukėlė juoką, kitiems – gėdos jausmą.

Šiais metais Ruklos seniūnija aprūpino darbuotojus darbo priemonėmis – nupirko žiemos ir vasaros sezonui skirtus darbo batus. Vienas darbuotojas, iš darbo išėjęs savo noru, kaip išėjo, taip išėjo – su abiem porom batų, kurių seniūnija negali išsireikalauti nuo vasaros.

Į skambučius buvęs darbuotojas neatsiliepia, į žinutes – nereaguoja. Seniūnijos administracija siuntė registruotu laišku oficialų pranešimą, kuris grįžo atgal, nes adresatas galimai atsisakė jį priimti.

Beje, aptariamas darbuotojas galimai elgiasi piktybiškai, negrąžina darbo priemonių,  mat kadaise darbo vietoje buvo pričiuptas neblaivus.   

Seniūnija tvirtina, kad tokį skelbimą, dėl nusavintų batų, paskelbti privertė buvusio darbuotojo ignoravimas į visus įmanomus raginimus grąžinti jam nepriklausančias darbo priemones. Anot seniūnijos, problemų su kitais darbuotojais dėl darbo priemonių grąžinimo paliekant darbo vietą - nėra kilę.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: