AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) kviečia susipažinti su Kelio ženklų atramų parinkimo, projektavimo ir įrengimo taisyklių PĮT KŽA 23 projektu. Šios taisyklės nustato standartinių kelio ženklų ir mažų, vidutinių bei didelių skydų atramų parinkimo, projektavimo ir įrengimo reikalavimus valstybinės reikšmės keliuose.

Kelio ženklų atramų parinkimo, projektavimo ir įrengimo taisyklės reglamentuoja kelio ženklų standartinių atramų iš plieninių vamzdinių stulpelių parinkimą, projektavimą ir įrengimą, taip pat nurodyto labai didelio ploto ženklų skydų atramų iš santvarų stovų projektavimo ir konstravimo principus. Įrengimo taisyklės pateikia tipinius atramų sprendinius pagal standartinių kelio ženklų matmenis, plotą, pagal pastatymo aukščius ir vietą, nustato atramų įrengimo aukščio gabaritus, atramoms reikalingų plieninių vamzdinių stulpelių matmenis (ilgis, skersmuo, sienelių storis), atramų pamatų tipą ir matmenis. Įrengimo taisyklių taikymas leidžia unifikuoti standartinių ir individualaus projektavimo kelio ženklų atramų parinkimą ir įrengimo sprendinius, užtikrinti tinkamų ir ilgaamžių medžiagų naudojimą, užtikrinti saugumą galimo transporto priemonės ir kelio ženklo atramos susidūrimo atveju.

Pasiūlymus projektui kviečiame teikti elektroniniu paštu normatyviniai.techniniai.dokumentai@lakd.lt iki šių metų liepos 21 d.

Gauti pasiūlymai ir pastebėjimai bus įvertinti rengiant galutinę dokumento redakciją. Patvirtintos „Kelio ženklų atramų parinkimo, projektavimo ir įrengimo taisyklės PĮT KŽA 23“ bus paskelbtos Kelių direkcijos tinklalapyje.

Kelių direkcijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: