Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje jau tampa tradicija organizuoti laiško/eilėraščio vairuotojui rašymo konkursą. Šiemet jame dalyvavo daugiau negu du šimtai 4-ų, 6-ų ir 7-ų klasių mokinių. Vertinimo komisijai teko nemažai padirbėti, kol iš gausaus mokinių parašytų kūrinių išrinko geriausius darbus.

Konkurso dalyviai rašė ne tik laiškus vairuotojui, bet ir sukūrė ne vieną eilėraštį, trioletą (utą) ir akrostichą. Tie laiškai ar eilėraščiai – tai nuoširdi padėka autobuso vairuotojui, kuris mokinius veža į mokyklą ir iš jos, tai padėka greitosios pagalbos automobilio vairuotojui, kurio profesionalus vairavimas gali išgelbėti ne vieną gyvybę, tai padėka kurjeriui ir visiems kitiems vairuotojams. Savo laiškuose ir eilėraščiuose mokiniai ne tik dėkoja, bet ir prašo vairuotojų, kad jie būtų atidūs, vairuotų atsakingai ir saugiai. Taip pat mokiniai, kaip būsimi vairuotojai, esamiems vairuotojams primena saugaus eismo taisykles (o mokiniai tikrai jas žino) ir ragina elgtis ne tik atsakingai, bet ir kultūringai, mandagiai.

Toks konkursas išties labai reikalingas, nes jis skatina mokinius - eismo dalyvius ir būsimus vairuotojus - mąstyti, atsakingai ir saugiai elgtis kelyje ir, žinoma, rūpintis visų eismo dalyvių saugumu.

Sveikiname konkurso nugalėtojus.

 

Informaciją pateikė mokytojos Audronė Žagunienė ir Jadvyga Kulakauskienė

Asociatyvi pixabay.com nuotr. 

Taip pat skaitykite: