Š. m. lapkričio mėnesio vienos kilovatvalandės kaina gyventojams – 7,72 cento, kai pernai lapkritį  kainavo - 12,30 cento. Vienas kubas karšto vandens kainuoja – 6,51 euro, kai pernai lapkritį kainavo – 8,33 euro. Jonavos gyventojams centralizuotai tiekiamos šilumos kaina sumažėjo 37 procentais. 

Vidutinis mokėjimas už lapkričio mėnesio 1 m² ploto šildymą – 0,80 Eur, lyginant su pernai lapkričio  mėn. buvo 1,23 Eur. Dėl nežymiai žemesnės vidutinės lauko oro temperatūros (š. m. lapkričio mėnesio vidutinė lauko oro temperatūra + 2,3 0C, o 2022 metų lapkričio + 2,9 0C) Jonavos m. daugiabučiuose suvartota apie 5 proc. daugiau šilumos, bet dėl atpigusios šilumos kainos, galutiniai mokėjimai už šilumą vidutiniškai 35 procentais mažesni nei prieš metus. 

Tipinio 50 kv. metrų ploto buto savininkas šildymui senos statybos neapšiltintuose daugiabučiuose už šių metų lapkričio mėnesio šildymą vidutiniškai išleis 55 eurus. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 710 kWh (14,2 kWh/m2) šilumos. Prieš metus tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė apie 650 kWh (13,0 kWh/m2) šilumos, o vidutinė sąskaita už šildymą sudarė apie 80 eurų. 

Mažiausiai energijos naudojančiuose naujos statybos daugiabučiuose 50 kv. metrų ploto butų šildymui lapkritį vidutiniškai suvartota apie 430 kWh (8,6 kWh/m2) šilumos. Čia mokėjimai už šilumą mažiausi ir vidutiniškai sudaro apie 33 eurus. Prieš metus vidutinė tokio būsto sąskaita siekė 49 eurus, šildymui buvo suvartota 395 kWh (7,9 kWh/m2) šilumos. 

Pastatų renovacijai naudojant efektyvius šilumos izoliacijos sprendimus, galima gerokai sumažinti energijos vartojimą, kokybiška šilumos izoliacija užtikrina nuolatinę ir komfortišką patalpų temperatūrą ir šaltą žiemą, ir karštą vasarą. 

Labiausiai šilumos kainų dydį lemia gamtinių dujų ir biokuro įsigijimo kainos energijos išteklių biržose. Pažymėtina, kad vietinis biokuras išlieka apie 5 kartus pigesnis už importuojamas gamtines dujas, todėl miestuose, kur biokuro  dalis  didžiausia, šilumos kainos yra mažesnės. 

Šilumos suvartojimo ir mokėjimų už šilumą analizė Jonavos m. daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose pateikiama  ČIA.  

UAB „Jonavos šilumos tinklai“ informacija 

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: