Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės rengtuose kursuose per 2022 metus jau paruošta apie 500 Ukrainos kariuomenės karių. Siekiant kuo greičiau sustiprinti šalies atsparumą, mokymų tempas bus dvigubinamas – 2023 metais Lietuvos kariuomenė apmokys apie 1500 Ukrainos karių, iš jų 1100 – Lietuvoje. Suteiktos žinios padės Ukrainai ne tik atremiant Rusijos karinę agresiją šiuo metu, bet ir tęsiant karių mokymą ilguoju laikotarpiu.

 

„Lietuva ir toliau rems Ukrainą visomis įmanomomis priemonėmis tiek, kiek tai bus reikalinga, iki pat Rusijos pradėto karo pabaigos. Taip pat stiprinsime Ukrainos kariuomenės pajėgumus ir karui pasibaigus: mūsų teikiama parama turi padėti tiek laimėti šį karą, tiek ir užtikrinti Ukrainos teritorinį vientisumą ilguoju laikotarpiu. Remiame Ukrainos kariuomenę ir didiname jos atsparumą ne tik atliepdami dabartinius poreikius, bet ir siekdami užtikrinti atgrasymą ateityje“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

 

Šią savaitę Lietuvoje prasidėjo paskutinieji šiais metais Ukrainos kariams suplanuoti kursai – juose kariai apmokomi, kaip reikia saugiai veikti cheminio, biologinio, radiacinio ir branduolinio užterštumo aplinkoje. Per gruodį taip pat pasibaigs kiti anksčiau prasidėję kovos prieš bepiločius orlaivius bei žvalgybinės informacijos iš atvirų šaltinių rinkimo kursai.

 

Per 2022 metus Lietuvos kariuomenės instruktoriai apmokė Ukrainos kariuomenės karius 18-oje skirtingų kursų. Lietuva kartu su partneriais ukrainiečiams surengė bazinį kario kursą, jaunesniųjų karinininkų vadų, instruktorių,  specialiųjų pajėgų mokymus, apmokė Ukrainos karius sprogdinimo ir išminavimo. Taip pat buvo rengiami įvairios karinės technikos operatoriai ir remontininkai.

 

„Apmokydami Ukrainos karius mes prisidedame ne tik prie Ukrainos, bet ir prie Lietuvos bei visos Europos saugumo stiprinimo. Ši parama Ukrainai yra itin lanksti ir pritaikoma įvairiems Ukrainos poreikiams, kurie aktualūs yra ne tik dabar, bet ir atsiras laikui bėgant “, – sako A. Anušauskas.

 

Dalis 2023 metais Lietuvoje suplanuotų mokymų bus naujai įsteigtos Europos Sąjungos karinės paramos misijos Ukrainai (EUMAM Ukraine) dalis. ES šalių narių teritorijose iš viso ketinama apmokyti apie 15 tūkst. Ukrainos karių.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: