Ukrainą pasiekė naujas Lietuvos karinės paramos paketas. Lietuvos kariuomenė lapkričio 22 d. nugabeno ir Ukrainos kariuomenei perdavė 3 milijonus vienetų 7,62×51 mm šovinių, nuotolinio detonavimo sistemas ir žiemai skirtą įrangą.

„Mūsų įsipareigojimas padėti Ukrainai išlieka nepalaužiamas. Formuodami savo paramos paketus reaguojame į svarbiausius Ukrainos poreikius ir prioritetus. Teikdami amuniciją, nuotolinio detonavimo sistemas ir atšiaurioms žiemos sąlygomis reikalingą įrangą apčiuopiamai stipriname Ukrainos atsparumą prieš Rusijos agresiją“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Prieš kiek daugiau nei savaitę Ukrainai perduotos Krašto apsaugos ministerijos nupirktos NASAMS raketų paleidimo sistemos su reikalinga įranga, praėjusią savaitę – elektros generatoriai.

Be perduodamos karinės technikos ir įrangos, Lietuva nuolat aktyviai apmoko ukrainiečių karius, teikia gydymą ir reabilitaciją sužeistiems ukrainiečiams, rengia ekspertines konsultacijas, skiria lėšas į tarptautinius paramos Ukrainai fondus. Bendra Lietuvos karinės paramos Ukrainai vertė siekia apie pusę milijardo eurų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: