Lietuva kartu su Jungtine Karalyste, Norvegija, Nyderlandais, Danija, Švedija ir Islandija perka Ukrainai oro gynybos pajėgumų už 107,5 mln. eurų. Lietuvos įnašas – 6 mln. eurų.

„Lietuva nuolat suranda įvairių būdų remti Ukrainą. Septynių šalių perkami oro gynybos pajėgumai sustiprins Ukrainos gebėjimą apsaugoti kritinę infrastruktūrą, civilius gyventojus ir karinį personalą“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Oro gynybos pajėgumų Ukrainai pirkimas yra pirmasis iš penkių numatomų paramos paketų pagal antrąjį Tarptautinio fondo Ukrainai (angl. International Fund for Ukraine, IFU) pirkimų etapą. Septynios šalys sąjungininkės ir partnerės į šį Jungtinės Karalystės administruojamą fondą yra surinkusios beveik 608 mln. eurų.

Pirmuoju IFU pirkimų etapu šiuo metu yra gaminami koviniai ir žvalgybiniai dronai, kurie pasieks Ukrainą per šią vasarą.

„IFU yra pavyzdys, kaip bendradarbiaudami su sąjungininkais galime vieningai stiprinti Ukrainą ir kovoti su barbariška Rusijos agresija“, – sakė Jungtinės Karalystės gynybos ministras Benas Wallace‘as, dalyvavęs trečiadienį Amsterdame vykusiame prie IFU prisidedančių šalių gynybos ministrų susitikime.

IFU administruojanti Jungtinė Karalystė įsipareigojo artimiausiu metu skirti šiam fondui papildomus 292 mln. eurų.

Krašto apsaugos ministerijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: