Lapkričio 7 d. Lietuvoje vyko Krašto apsaugos ministerijos kartu su Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Čekijos ir Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūros (angl. ENISA) atstovais organizuojamos kasmetinės krizių valdymo pratybos BlueOLEX 2022.

„Lietuva visuomet aktyviai įsitraukia į ES krizių valdymo tobulinimą, o šį kartą rengdami pratybas siekėme dar labiau prisidėti prie didelio masto kibernetinių incidentų ir krizių koordinavimo ES lygmeniu. Tai labai svarbu, nes kibernetinių incidentų grėsmė kiekvienais metais auga, todėl turime būti tinkamai pasiruošę į jas reaguoti“, – teigė krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius.

Pratybos skirtos geresniam visos ES pasiruošimui bendram didelio masto kibernetinių incidentų ir krizių valdymui: Europos ryšių palaikymo Kibernetinių krizių organizacinio tinklo (angl. Cyber Crisis Liaison Organisation Network (CyCLONe)) operacinių veikimo procedūrų testavimui ir tolesniam vystymui.

Pratybose dalyvavo atstovai iš 23 ES valstybių narių, taip pat iš Europos Komisijos ir ES kibernetinio saugumo agentūros.

Nors šiemet vyko jau ketvirtosios BlueOLEX pratybos, tai buvo antras kartas nuo COVID-19 pandemijos pradžios, kada kartu vienoje vietoje fiziškai susirinko aukšto lygmens vadovai iš beveik visos Europos Sąjungos.

Ypatingas 2022-ųjų pratybų elementas: pirmą kartą į techninį scenarijų įtrauktos ne tik ES valstybės narės, bet ir ES institucijos, įstaigos ir agentūros, siekiant gerinti tarpusavio bendradarbiavimą krizės atveju.

CyCLONe tinklą sudaro vadovai kibernetinio saugumo ir krizių valdymo srityse iš ES valstybių narių, Europos Komisijos ir ES kibernetinio saugumo agentūros. CyCLONe tinklas buvo sukurtas 2020-aisiais metais siekiant gerinti bendrą Europos Sąjungos informuotumą, dalijimąsi informacija ir koordinuotą atsaką kibernetinio didelio masto incidento ar krizės atveju.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: