Susitikimo metu Lietuvos ir Vokietijos kariuomenių vadai taip pat aptarė naujas dvišalio karinio bendradarbiavimo tarp šalių Karinių jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgų karių perspektyvas, kitų metų dalyvavimą bendrose karinėse pratybose ir tarptautinėse operacijose – Lietuva planuoja prisidėti prie tarptautinės operacijos TAKUBA Malyje ir Europos Sąjungos mokymo misijų Mozambike ir Ukrainoje.

„Galiu užtikrintai pasakyti – Vokietija yra viena iš stipriausių mūsų partnerių. Jie pilna jėga investuoja į mūsų infrastruktūrą ir į mūsų saugumą, o dialogas tarp mūsų šalių būtinas visuose lygmenyse – turime vienodai matyti galimų grėsmių paveikslą, suderinti gynybinius planus, sinchronizuoti veiksmus.“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. 

Kariuomenių vadai taip pat aptarė NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimo 5-metį (ši sukaktis bus minima 2022 m. vasarį), Vokietijos kariuomenės vadas artėjančių švenčių proga pasveikino Lietuvoje dislokuotus savo šalies karius.

Lietuvos kariuomenės inf.

Foto: Virginijus Stonys

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: