Taline vykusioje kasmetinėje tarptautinėje konferencijoje aukščiausio apsaugos lygio spaudos klausimais Europoje, Viduriniuose Rytuose ir Afrikoje (High Security Printing EMEA) Lietuva gavo apdovanojimą už geriausią nacionalinę asmens tapatybės kortelę, praneša LR Finansų ministerija. 

Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba (VDTAT) įvertinta už naująją asmens tapatybės kortelę, pradėtą išduoti praėjusių metų rugpjūčio mėn. Šis dokumentas įvertintas už elegantiško dizaino, panaudojant nacionalinius bei etninius motyvus, ir naujausių technologinės apsaugos priemonių sujungimą.

„Apdovanojimas vainikuoja puikų inovatyvių dokumentų apsaugos priemonių ir modernių meninės raiškos formų sujungimą. Šis laimėjimas – tai ne tik mūsų naujosios asmens tapatybės kortelės technologinės pažangos, bet ir visos šalies saugiųjų dokumentų leidybos ir gamybos sistemos įvertinimas. Sveikiname naujausią kolegų pasiekimą tarptautinėje erdvėje“, – sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Konferencijos metu VDTAT ekspertai taip pat skaitė pranešimą, kurio metu pristatė Lietuvos asmens tapatybės kortelės dizainą, įdiegtas pažangiausias technologinės apsaugos priemones, išdavimo procesą ir e. paslaugas, kurias galima gauti naudojant šią kortelę.

Lietuvos asmens tapatybės kortelės gaminamos UAB ,,Lodvila“, tam tikros technologinės apsaugos priemonės – Šveicarijoje. Grafinį kortelių projektą parengė VDTAT darbuotojai. 

VDTAT 2020 m., minint Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmetį, šioje konferencijoje buvo įvertinta už Lietuvos Respublikos pasą, o 2017 m. – už vairuotojo pažymėjimą. 

Papildoma informacija:


Kiekvienais metais konferencijos metu vyksta ID apdovanojimai, kurių metu apdovanojami geriausi Europoje, Viduriniuose Rytuose ir Afrikoje pasai, asmens tapatybės kortelės ir banknotai. Be Lietuvos už geriausią naują nacionalinę asmens tapatybės kortelę apdovanota ir Maroko Karalystė. Geriausio naujo paso apdovanojimas atiteko Belgijos Karalystei, vairuotojo pažymėjimo – Ugandos Respublikai.


Taip pat apdovanoti ir geriausi nauji banknotai. Omano Sultonatas įvertintas už visą naujųjų rialų seriją, Malavio Respublika – už naująją 5000 kvačą, o Lenkijos Respublika – už proginę 20 zlotų kupiūrą, kuri skirta Lenkijos Respublikos Prezidentui Lechui Kačynskiui, tragiškai žuvusiam 2010 m. prie Smolensko (Rusijos Federacija) atminti. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: