Šalies vadovas dėkojo Vokietijai už strateginę partnerystę, indėlį į Lietuvos ir viso regiono saugumą, solidarumą su Lietuva ir nuoseklų dvišalį bendradarbiavimą.

„Esame pasiruošę priimti dar daugiau Vokietijos pajėgų savo teritorijoje ir tikimės, kad greičiausiu metu Vokietija priims sprendimą vėl didinti gynybinį įsitraukimą mūsų šalyje. Sąjungininkų vienybė ir solidarumas Rusijos karo prieš Ukrainą fone – gyvybiškai svarbūs“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos Prezidentas ir vyriausiasis ginkluotojų pajėgų vadas Gitanas Nausėda akcentavo, kad būtina stiprinti Baltijos regiono saugumą – kariais, ginkluotės sistemomis ir karine įranga. Pasak šalies vadovo, sąjungininkų pajėgų didinimas regione – patikimiausia atgrasymo ir tolesnės karinės eskalacijos užkardymo priemonė.

„Dabar vyksta kova už Europos išlikimą. Nebėra laiko abejoti ir dvejoti, turime ryžtingai priimti sprendimus, netrypčioti vietoje ir drąsiai kovoti už savo vertybes ir už savo saugią ateit. Tikiu – blogis bus nugalėtas“, – Rukloje kalbėjo Prezidentas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: