Artėjantys 2024-ieji pagal Rytų kalendorių bus Žaliojo medinio drakono metai. Išlydėdamas senuosius, juodojo vandens triušio metus, Lietuvos zoologijos sodo Kinijos vandens drakonas kviečia su juo susipažinti iš arčiau, o gruodžio 28 dieną jis išpranašavo, ką žada 2024-ieji. 

Vandeninė agama (Physignathus cocincinus) – dar kitaip vadinama Kinijos vandens drakonu. Ši rūšis natūraliai paplitusi pietų Kinijoje ir žemyninėje Pietryčių Azijoje. Kinijos vandens drakonas įrašytas į Tarptautinę raudonąją knygą ir priskiriamas pažeidžiamų (VU) taksonų kategorijai, o tai reiškia, kad yra didelė jo išnykimo gamtoje tikimybė. Šiuo metu Kinijos vandens drakonų populiacija gamtoje mažėja. Rūšis nyksta dėl buveinių sunaikinimo, užterštumo, nelegalaus gaudymo ir šių gyvūnų prekybos. Siekiant užtikrinti ilgalaikį šios rūšies išlikimą, būtina vykdyti išsaugojimo veiklą. Laikydami Kinijos vandens drakonus zoologijos sode, prisidedame prie rūšies geno fondo išsaugojimo už natūralios buveinės ribų. 

Į Lietuvos zoologijos sodą pirmieji Vandeninių agamų rūšies atstovai atvyko dar 1993 metais. Šiuo metu zoologijos sode yra laikoma 5 šios rūšies ropliai, kuriuos galima pamatyti Lietuvos zoologijos sodo Egzotariume. 

O kokie bus 2024-ieji pagal Kinijos vandens drakoną? Kitų metų pranašystei atskleisti buvo pasirinkta viena iš Lietuvos zoologijos sode gyvenančių Vandeninės agamos rūšies patelių, kuri iš pradžių atsargiai tyrinėjo galimus pasirinkimus (dosnūs, ramūs, permainingi) ir drąsiai savo patiekalui pasirinko juodvabalio lervą, šalia kortelės „dosnūs“. Likę pasirinkimai buvo kiti mėgstami gyvūno patiekalai: tarakonas ir skėrys. Taigi metai bus dosnūs, sėkmingi ir daug žadantys. Lietuvos zoologijos sode gyvenančios agamos yra draugiškos, ramios bei atidžiai saugančios savo teritoriją. Tad laukia ramūs ir jaukūs metai, gausūs nuoširdžių draugysčių bei stiprios sveikatos.  

Lietuvos zoologijos sodo inf.   

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: