Jonavos ligoninė sudėtingu pandemijos ir karantino laikotarpiu atsinaujino ir pagerino teikiamas paslaugas gyventojams bei medikų darbo sąlygas. Ligoninėje atliktas rentgeno patalpų ir kabinetų remontas, nupirktas ir įrengtas naujas rentgeno aparatas.

„Nuolat atnaujinama medicininė įranga ir ligoninės patalpos leidžia suteikti kokybiškas paslaugas Jonavos rajono gyventojams. Džiaugiamės galėdami tai užtikrinti net ir tokiu sudėtingu laikotarpiu“, - sako Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Pasak ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjos Julijos Stirbienės, rentgeno diagnostika išlieka populiariausiu tyrimu Jonavos ligoninėje: per metus čia atliekama iki 26 tūkst. rentgenografinių vaizdų.

Šiuo metu ligoninėje sumontuota nauja, moderni Japonijos gamintojo „Shimadzu“ dviejų darbo vietų rentgeno sistema „Radspeed“, kuri leidžia atlikti rentgeno tyrimus pacientui esant vertikalioje ir horizontalioje padėtyse, taip pat ant pervežimo vežimėlio.

Kaip sakė radiologijos technologė D. Ivaškevičienė, rentgeno vamzdį labai lengva valdyti, jis gali nusileisti iki pat žemės, kiek reikia, pakilti, taip pat pavažiuoti į šoną, reguliuojamas ir rentgeno stalo aukštis.

Radiologijos technologui kompiuterio ekrane pažymėjus norimą tirti kūno vietą, programa pati nustato visus reikalingus parametrus, parodo, kaip guldyti, statyti pacientą. Keturių parinkčių filtrai ypač sumažina apšvitą.

Rentgeno sistema sukomplektuota su kompiuterine vaizdų peržiūros ir diagnostikos darbo vieta, dviem medicininiais monitoriais. Tai leidžia maksimaliai išnaudoti darbo stotį rutininių ligoninės tyrimų aprašymams.

Mamografijos ir ultragarso tyrimai

Pristatydama naujas Radiologijos skyriaus patalpas ir naują modernų diagnostikos įrenginį, skyriaus vedėja J. Stirbienė pasidžiaugė aktyviu Jonavos rajono savivaldybės bendradarbiavimu atnaujinant patalpas. „Pavyko atskirti rentgeno diagnostikos ir mamografijos kabinetus, todėl dabar turime galimybę  pagreitinti paslaugų prieinamumą krūties vėžio programos pacientėms“, - sako J. Stirbienė.

Krūties vėžys – viena dažniausių onkologinių moterų ligų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Svarbu žinoti, kad aptikus krūties vėžį ankstyvoje stadijoje, galima jį visiškai išgydyti. Pasitikrinus – jaustis ramiai visus metus.

2015 m. Jonavos rajono savivaldybės pagalba buvo įsigytas pusiau skaitmenizuotas mamografijos aparatas. Jo dėka jau yra diagnozuoti krūties vėžiai 21 moteriai ir pateikti įtarimai 418. Viso atlikta mamogramų 9462. Mamogramas vertina gydytojos radiologės iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų dr. Dalia Rukanskienė ir Juratė Jakubovskienė, gydytojos specializuojasi ir turi nemažą patirtį mamologijos srityje.

Šis neskausmingas tyrimas padeda nustatyti ikivėžinius pakitimus ir ankstyvos stadijos krūties piktybinius navikus. Tyrimas atliekamas saugiu, pusiau skaitmenizuotu mamografu.

2015 m. Jonavos ligoninė gavo paramą iš AB „Achema“ nauju moderniu ultragarsiniu aparatu, kurio pagalba galima atlikti skydliaukės, kaklo kraujagyslių, krūtų, viršutinio pilvo ir urogenitalinės sistemos ultragarsinį tyrimą, taip pat aortos, rankų, kojų kraujagyslių, sąnarių ultragarsinius tyrimus. Gydytojai radiologai sėkmingai naudojasi šiuo ultragarsiniu aparatu iki šiol.

Taip pat skaitykite: