Nacionalinė metimo rūkyti pagalbos telefoninė linija 1819 skaičiuoja pirmojo savo veiklos mėnesio rezultatus.  Nuo vasario 6 d., kada ji pradėjo veikti oficialiai, telefonu 1819 paskambino 365 asmenys. Konsultacijų metu 97 asmenys jau pasirinko konkrečią dieną, kada mes rūkyti. 

„Džiaugiamės, kad susidomėjimas 1819 linija neblėsta, tad akivaizdu, jog norintys atsikratyti šio žalingo įpročio ne tik ieško pagalbos, bet ją ir suranda. Konsultacijos vyksta konkrečiai ir kryptingai. Per pirmąjį mėnesį net 28 proc. paskambinusiųjų jau numatė konkrečią dieną, kada mes rūkyti“,– sako Gražina Belian, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktoriaus pavaduotoja.

Įkurdamas šią liniją Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas įgyvendina vieną iš Pasaulio sveikatos organizacijos Tabako kontrolės pagrindų konvencijos rekomenduojamų priemonių, skirtų priklausomybės nuo tabako nutraukimui. Projektas finansuojamas valstybės  biudžeto lėšomis.

Planuojant linijos veiklą, buvo planuojama sulaukti 2000 skambučių per metus, t. y. 167 skambučių per mėnesį. „Sulaukiame dvigubai daugiau skambučių nei tikėjomės, todėl  norime patarti visiems, kuriems nepavyko prisiskambinti iš pirmo karto, kad yra galimybė užsisakyti perskambinimą. Kol kas vienu metu dirba 2 konsultantai, pasitaiko, kad jie negali atsiliepti iš karto, nes vienu metu kartais skambina daugiau nei du suinteresuoti asmenys. Tad Konsultantas pats jums paskambins, kai tik bus laisvas“, –  pataria Elžbieta Motūzaitė, projekto koordinatorė.

Primename, kad Linija veikia: darbo dienomis: nuo 11 iki 19 val. Savaitgaliais: nuo 11 iki 14 val.

NTAKD inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: