„Nustatėme, kad bendrovės 2021 m. ataskaitų rinkinys ir apskaitos atskyrimo sistema atitinka daugelį RRT nustatytų reikalavimų, tačiau yra ir trūkumų“, – sako Rita Liuokaitytė, RRT Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovė.

Pasak jos, vienas iš trūkumų yra tas, kad metinį ataskaitų rinkinį sudarančios ataskaitos nesuteikia galimybės tiksliai identifikuoti visos sąnaudų paskirstymo paslaugoms grandinės. Be to, apskaita vedama neišskiriant visų reikalaujamų išskirti verslo vienetų, t. y. galutinių paslaugų grupių.

„Mūsų patikrinimas taip pat parodė, kad verslo vienetų balansams sudaryti naudojamos papildomos balansavimo sumos, kurios parodo, kad turto ir nuosavybės paskirstymo verslo vienetams kriterijai (nešikliai) yra tobulintini“, – aiškina R. Liuokaitytė.

RRT nurodė bendrovei pašalinti nustatytus trūkumus iki šių metų birželio 1 d.

„Stebėsime, kaip bendrovė įgyvendina ataskaitoje pateiktas rekomendacijas ir ištaiso nustatytus trūkumus“, – sako  R. Liuokaitytė, RRT Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovė.

AB „LTG Infra“ nustatytų apskaitos atskyrimo reikalavimų laikymasis užtikrina jos veiklos apskaitos ir taikomos kainodaros skaidrumą, aiškumą ir pastovumą.

Su RRT ataskaita plačiau galite susipažinti čia.

RRT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: