Lukas Kreišmontas šią vasarą prisijungė prie Jonavos „CBet“ ir sezono pradžioje kantriai dirba aikštelėje bei laukia savųjų šansų pasirodyti. Prieš trečiadienio rungtynes su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ pakalbinome Luką apie jo kaip krepšininko kelionę, Jonavą bei visų norą jam padėti siekiant geresnių rezultatų.

Lukai, esi kilęs iš Žemaičių Kalvarijos, papasakok, kaip pradėjai sportuoti krepšinį? Kodėl vaikystėje pasirinkai sportuoti Plungės krepšinio mokykloje, o ne, pavyzdžiui, Mažeikiuose ar Telšiuose?

Taip, visą savo vaikystę pragyvenau Žemaičių Kalvarijoje, mažame miestelyje, kuriame gyvena vos 600 žmonių. Pirmieji krepšinio žingsniai prasidėjo Plungėje pas trenerį Virgilijų Lapį, kai man buvo 10-11 metų. Tiksliai nežinau priežasties, kodėl tėvai pasirinko Plungę, tačiau tai buvo pirma vieta, kur mama mane nuvedė, o man ten viskas patiko ir buvo įdomu. Esu labai dėkingas savo tėvams bei pirmajam treneriui Virgilijui Lapiui, kurie man padėjo jaunystėje bei mokė ne tik kaip žaisti krepšinį, bet ir kitų gyvenimiškų pamokų. Be savo tėvelių ir giminaičių indelio tikrai nebūčiau ten, kur esu dabar, nes jie kiekvieną dieną mane veždavo 30 kilometrų į treniruotes Plungėje. Pabaigus 10 klasių nusprendžiau, kad jau laikas kilti aukštyn, o tada didžiausią dėmesį rodė Klaipėdos „Neptūnas“, tad aš labai ilgai nesvarstęs ir priėmiau šį pasiūlymą, nes tuo metu nenorėjau per daug nutolti nuo namų.

Adaptacija vyrų krepšinyje (NKL) tau klostėsi galbūt ne taip greitai, kaip pats norėtum, bet tendencingai augant asmeninei statistikai išsikovojai vietą stipriausioje šalies lygoje. Ar dabar jautiesi pilnai priaugęs „Betsafe-LKL“ lygį?

Na, kai atvažiavau iš Plungės į Klaipėdą, tikrai patyriau lengvą šoką. Pirmas pusmetis tikrai buvo sunkus: nauja aplinka, naujas miestas, nauja mokykla, tas toks stresas tikrai nebuvo į naudą krepšinio aikštelėje, bet paskui viskas buvo gerai. Statistikos grafų labai nesureikšminu, bet taip, kiekvieną sezoną ji pamažu kilo, daug prie to prisidėjo treniruotės pagrindinėje „Neptūno“ komandoje. Ten tikrai gavau daug patirties, pajutau visai kitą kontakto lygį treniruotėse, kas man ir padėjo tobulėti. Nieko naujo nepasakysiu, jog NKL ir LKL lygis labai skiriasi: greičiai, sprendimų priėmimai, visos smulkios detalės tampa dar svarbesnės, nes už kiekvieną klaidą būni nubaustas.

Jaunimo rinktinėse esi rungtyniavęs su geriausiais savo amžiaus šalies bei Europos talentais. Ar dabar rungtynių metu dar būna keista, kai tenka rungtyniauti su vyrų šalies rinktinėje žaidžiančiais krepšininkais, garsiais treneriais, ar papildomo jauduliuko nebejauti?

Taip, yra tekę žaisti prieš Garubą ir Pokusevskį ir kitus, dabar aukštame lygyje žaidžiančius, vaikinus. Rungtynėse gal tiek to nesureikšmindavau, bet dabar, kai pažiūri, kur jie žaidžia, tai smagu, kad gali prisiminti, kad ir pačiam teko susidurti su jais aikštelėje.

„Betsafe-LKL“ žaidžia taip pat daug mačiusių, žinomų žaidėjų, kuriuos dar visai neseniai tekdavo stebėti per televizorių, o dabar ir pačiam tenka susiremti petys į petį. Natūralu, jog tas jauduliukas visada didesnis ar mažesnis būna, bet išėjęs į aikštelę stengiesi jiems niekuo nenusileisti.

Ar džiaugiesi rungtyniaudamas Jonavoje? Kokį įspūdį palieka pats miestas, komanda bei atmosfera arenoje?

Tikrai džiaugiuosi. Komandoje visi šaunūs vyrukai, labai gerai visi sutariame, komanda, galima sakyti, naujai surinkta, bet visi labai greit susidraugavom, tikrai viskas šaunu!

 Miestas taip pat nuostabus, nedidelis, gražiai sutvarkytas. Labai greitai apsipratau Jonavoje. Apie Jonavos sirgalius turiu tik pačius geriausius žodžius, nesvarbu, kur žaidžiame - didesnė ar mažesnė grupelė vis tiek atvažiuoja ir palaiko. Smagu, kai turime tokį šeštą žaidėją ir tikiuosi, jog jie mus taip palaikys viso sezono metu.

Treneris Šeškus garsėja savo karštu būdu, tačiau visada suteikia šansą ir jaunimui. Kaip tau sekasi įsilieti į komandos žaidimą bei reaguoti į trenerio pastabas?

Kaip sekasi reikėtų trenerio paklausti, bet, manau, jog turiu dar nemažai išmokti, nes vis tiek pirmas sezonas LKL lygoje, trenerį irgi reikia laiko suprasti, bet, manau, po truputį viskas gerėja. Kiekvienose rungtynėse laukiu savo šanso, gavęs jį, stengiuosi nepridaryti klaidų, kiek įmanoma padėti komandai. Kartais sekasi geriau, kartais blogiau, tiek treneris, tiek asistentai tikrai daug pataria, kaip ir ką turėčiau daryti kitaip, tai labai vertinu ir mėginu viską įsisavinti.

Jau rytoj laukia antroji dvikova su pasvaliečiais. Kokių rungtynių lauki? Kaip manai, kas bus esminiai faktoriai rytdienos dvikovoje?

Prieš pasvaliečius ne taip seniai žaidėme, tai lieka tik viską prisiminti, susidėlioti taktinį planą ir tiesiog žaisti savo žaidimą. Manau, laukia atkaklios varžybos, svarbiausia - įgyvendinti tai, ko nori treneris, stengtis ir kovoti.

Antrosios „Citadele-KMT“ grupių etapo rungtynės su „Pieno žvaigždėmis“ Jonavoje jau rytoj 18:30!

Bilietus platina - Ticketmarket.lt

Bilietų nuoroda: bit.ly/3VSOIPk

Klubas nori paraginti nusipirkti bilietus internetu iš anksto. Taip išvengsite ilgų eilių prie kasų rungtynių dieną!

Jonavos ,,CBet" nuotr. ir info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: