Jonavos „Maisto banko“ skyrius veikia atiduotuvės principu – nepasiturintieji čia gali rinktis maisto produktus kaip įprastoje parduotuvėje, tačiau čia jie nieko nekainuoja. Atiduotuvės asortimentą sudaro „Maisto banko“ savanorių išgelbėtas nuo išmetimo, tačiau žmonių vartojimui dar tinkamas maistas. Maisto atiduotuvė skirta nepasiturintiems Jonavos rajono savivaldybės gyventojams, kuriuos paremti „Maisto bankui“ rekomenduoja šios savivaldybės socialiniai darbuotojai.  

„Maisto banko“ Jonavos skyriaus koordinatorė Vilma pasakoja, kad visai neseniai į Lietuvą sugrįžo iš Anglijos, kurioje gyveno 13 metų. „Pati augau Jonavoje, bet per tą laiką daug kas pasikeitė, tai dar tik pratinuosi prie visko, prie žmonių, naujo darbo. Nors pirmas mėnesis sunkus, bet gera žinoti, kad mano kasdienis darbas gali prisidėti prie daugybės žmonių sotesnio rytojaus. Eidama dirbti į „Maisto banką“ žinojau, kur einu, bet niekada negalvojau, kad čia tokie mastai, kad tiek daug žmonių rajone gyvena ties skurdo riba. Ir visiems jiems reikia pagalbos“, – pasakoja Vilma.   

Į atiduotuvę – kaip į vestuves 

Kasdien koordinatorė kartu su savanoriais „Maisto banko“ atiduotuvėje priima apie 60 žmonių, išdalina 300 kg maisto. Atėję paramos gavėjai džiaugiasi, kad gali pasirinkti tokius maisto produktus, kokių nori. Atiduotuvėje apsilanko įvairiausi žmonės: nuo karo pabėgę ukrainiečiai, senjorai, vienišos mamos, benamiai.  

„Ateinantiems žmonėms sakau: „Pas mane kaip į savo vestuves ateikit, su asmens dokumentu ir pasipuošę“, – juokiasi koordinatorė. „Nei vieno čia nenuteisiam, visus vienodai priimam. Pati puikiai žinau tą jausmą, kai net sūrelio vaikui negali nupirkti. Todėl nieko neteisiu, nes vieną dieną gali būti milijonierius, o kitą – pats prie geldos likti“, – sako Vilma. 

Trūksta savanorių 

Darbuotis „Maisto banko“ atiduotuvėje Vilmai padeda ir grupelė vietinių savanorių. Nors jų nedaug, tačiau nuveikia daugybę gerų darbų. „Turiu nuostabių žmonių. Savanoriai čia atranda save, jaučia didelę prasmę padėdami kitiems, o kartu susipažįsta su bendraminčiais. Štai viena savanorė atėjo pas mus ieškodama pagalbos sau – sirgo depresija, todėl jai labai reikėjo kažkur save įprasminti. O čia atėjęs ne tik pabendrauji, bet ir gerą darbą padarai“, – pasakoja koordinatorė.  

Nors „Maisto bankas“ čia dirba neseniai, bet jau dabar yra pastoviai padedančių savanorių.  „Tiesa, būna tokių dienų, kada nei vienas savanoris negali ateiti, tada tenka tvarkytis vienai. Ypatingai daug pagalbos reikia pirmadieniais – šiomis dienomis net maisto produktai netelpa į automobilį, būna daug nešiojimo, fizinio krūvio. Todėl kviečiu visus jonaviškius, kurie tik gali ir nori, ištiesti pagalbos ranką ir ateiti savanoriauti“, – kviečia Vilma.  

Visi norintys prisijungti prie „Maisto banko“ Jonavos skyriaus daromų gerų darbų, kviečiami savanoriauti. Reikia internetu užpildyti savanorio anketą www.maistobankas.lt/reg. O prisidėti ir paremti organizacijos veiklą finansiškai galima deklaruojant pajamas  – tereikia skirti 1,2 proc. GPM „Maisto bankui“, tai žmogui nieko nekainuoja, o „Maisto bankui” padeda išmaitinti šimtus jonaviečių.  

Pernai „Maisto bankas“ visoje Lietuvoje nuo išmetimo išgelbėjo daugiau nei 6 700 tonas gero maisto. Šis maistas virto beveik 14 milijonų porcijų, kurios buvo perduotos Lietuvos nepasiturintiems. 

,,Maisto banko" inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: