Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylas dėl Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimo. Maisto produktus siūliusios bendrovės reklamoje klaidino dėl siūlomų produktų savybių. 

Interneto tinklalapyje www.ilgamgyvenimui.lt reklamuodama 4 maisto papildus ir 4 maisto produktus „Superprojektai“, VšĮ užsiminė apie sveikos virškinimo sistemos bei normalios žarnyno veiklos palaikymą, imuniteto ir gyvybingumo palaikymą, apetito ir virškinimo gerinimą, lieknėjimą, streso, susikaupimo ir miego kokybės gerinimą, teigiamą poveikį kraujospūdžio normalizavimui ir kt. VVTAT komisijos vertinimu, tokia reklama gali klaidinti vartotojus ir nepagrįstai sudaryti įspūdį, jog šie produktai turi ligų gydymo ar profilaktinių savybių, nors maisto produktai tokiomis savybėmis nepasižymi. Įvertinus tyrimo aplinkybes ir bendrovės bendradarbiavimą, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą „Superprojektai“, VšĮ skirtas įspėjimas. 

UAB „MEDEXY“, siųsdama reklamą el. paštu, užsiminė apie 1 maisto papildo gydomasias savybes bei nepateikė privalomos nuorodos „Maisto papildas“. Reklamoje bendrovė vartojo tokius teiginius, kaip: „Kovoti su akne, Vitiligo, hiperpigmentacijomis, plikumu, periodontitu, vaginitu bei krono ir Alzhaimerio sukeltais simptomais“.  Tokia reklama galėjo suklaidinti dėl galimos naudos sveikatai, todėl, įvertinus tyrimo aplinkybes ir bendrovės bendradarbiavimą, UAB „MEDEXY“ skirtas įspėjimas. 

UAB „ENTAFARMA“ interneto tinklalapyje www.manovaistine.lt reklamavo specialios paskirties maisto produktą „Lidonium tabletės, N42“, reklamoje nurodydama: „Preparatą galima vartoti simptominiam gydymui, kai dėl tam tikrų priežasčių negalima taikyti chemoterapijos“. VVTAT komisijos vertinimu, nors tai yra specialios paskirties maisto produktas, skirtas mitybos reguliavimui esant susilpnėjusiam ląsteliniam imunitetui, vėžio profilaktikos metu, siekiant pagerinti onkologinių ligonių gyvenimo kokybę ir kt., minėtą produktą gali įsigyti tiek gydytojų prižiūrimi pacientai, tiek ir kiti asmenys, todėl vidutinis vartotojas gali būti suklaidintas, kad minėtas produktas turi vaistams būdingų savybių. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir bendrovės bendradarbiavimą, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą UAB „ENTAFARMA“ skirtas įspėjimas. 

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

VVTAT inf. ir nuotr. 

Taip pat skaitykite: