Jonavietė Milda teiraujasi, kodėl Jonavoje nebeorganizuojama švarinimosi akcija ,,Darom"? Anot į jonavoszinios.lt redakciją paskambinusios moters, pavieniai skelbimai kai kurių organizacijų apie talkas jai sutinkami socialiniuose tinkluose, tačiau ji pasigenda tokios visuotinės, tiek Jonavos mieste, tiek seniūnijose kadaise organizuotos akcijos. Tokių akcijų iniciatoriai „Mes darom“ teigia, kad imtis iniciatyvos organizuoti - gali bet kas.

„Kiek atsimenu anksčiau ir seniūnijos, ir miesto savivaldybė kviesdavo tam tikras dienas prisidėti prie iniciatyvos ir sutvarkyti viešas Jonavos teritorijas, atlaisvinti jas nuo besimėtančių šiukšlių. Aprūpindavo maišais, pirštinėmis ir pirmyn į talką. Vėliau gyventojų surinktas atliekas išveždavo, o ir švarios teritorijos džiugindavo. Dabar to pasigendu, nebent vienas kitas kvietimas pasimato Facebook, bet tokio visuotinio susitelkimo nebėra. Ar Jonavoje nebebus švarinimosi akcijos „Darom“, kaip būdavo anksčiau?“, - teiravosi Milda.

Apie akciją užklausus Jonavos rajono savivaldybės, rekomenduota kreiptis į organizatorius VšĮ „Mes Darom“, kurie ir pateikė atsakymą į jonavietės klausimą.

„Nuo šių metų nebėra vienos dienos, kurią vyksta visuotinė DAROM akcija - kviečiame visuomenę rūpintis aplinka visus metus. Sukūrėme informacinę iniciatyvų platformą “Darom kartu su Dextera”, kurioje publikuojame įvairias Lietuvoje vykstančias aplinkosaugines akcijas, inicijuojamas įvairiausių nevyriausybinių organizacijų, mokyklų, verslo įmonių, pačių savivaldybių. T.y aplinkos švarinimas nebepriklauso nuo kelių asmenų komandos “Mes Darom” organizacijoje - skirtinguose regionuose gyvenantys piliečiai, organizacijos patys imasi inciatyvos ir susiorganizuoja savo akcijas, kviečia prisijungti vietinę bendruomenę“, - teigia VšĮ „Mes Darom“ direktorė Emilija Biterytė.

Beje, peržiūrėjus puslapį mesdarom.lt, išties nėra informacijos, kad Jonavos rajone bus organizuojama kažkas panašaus.

„Visoms Lietuvos savivaldybėms dar žiemą siuntėme kvietimus organizuoti švarinimo akcijas savo teritorijose, kadangi savivaldybės yra atsakingos už bešeimininkių atliekų (tų, kurias ir randame pamiškėse, pakelėse ir kt.) sutvarkymą. Jeigu platformoje nematote akcijos Jonavoje - reiškia, kad neatsirado jokios organizacijos (įskaitant ir savivaldybę), kuri inicijuotų šią akciją Jonavoje“, - atskleidė E. Biterytė.

Tik puslapio mesdarom.lt interaktyviame žemėlapyje, kur gyventojai kviečiami žymėti tvarkytinas vietas visoje Lietuvoje matyti, kad šalia senojo Kauno kelio reiktų sutvarkyti teritoriją.

„MES DAROM žemėlapyje matomi tie tvarkytini taškai, kuriuos sužymėjo patys gyventojai, savivaldybėms taip pat buvo išsiųstas kvietimas sužymėti administracijai žinomus taškus, tačiau, jei jų nėra - reiškia, kad savivaldybė tam nematė poreikio.

Imtis iniciatyvos organizuoti akciją gali bet kas - svarbiausia, kad susiorganizuotų atliekų išvežimą ir sutvarkymą, kad geriausiai gali padaryti vietos savivalda ir seniūnijos“, - sako VšĮ „Mes Darom“ direktorė Emilija Biterytė.

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: