Kovo 20 - ąją minima pasaulinė Žemės diena, tai kartu ir astronominis pavasaris. Šią dieną Saulė kerta pusiaujo plokštumą, dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visame Žemės rutulyje, o gamta pabunda iš žiemos miego. Dienos ir nakties lygybė atspindi gamtos ciklo ritmą, amžiną atsinaujinimo ir kaitos ratą. Tai metas susimąstyti apie ryšį su gamta ir atsakomybę už jos išsaugojimą.

Žemės diena kiekvienais metais minima ir saugomose teritorijose, iškeliant Žemės vėliavą bei organizuojant daugybę renginių nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Tai ir inkilų kėlimo šventės, sparnuočių sutiktuvės, žygiai pavasarėjančioje gamtoje, žaliosios pamokos ir gamtosauginiai konkursai. 

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kovo 19 ir 20 d. skaitys žaliąsias paskaitas Marijampolės ir Alytaus mokyklose. O Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre kovo 20 d. atsidarys geologinė paroda apie unikalius mineralus. 

Anykščių regioninis parkas kviečia į aplinkos švarinimo akciją „Žemės vardan“. Visą mėnesį (nuo kovo 20-osios iki balandžio 20-osios) specialistai Anykščių regioniniame parke rengs talkas. 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija Žemės dienos proga kviečia moksleivius dalyvauti fotografijų konkurse „Mano gamtos kampelis“. Organizatoriai ragina nufotografuoti savo „gamtos kampelį“. Konkursas skirtas 1-10 klasių moksleiviams. Nuotraukas galima siųsti el. paštu toma.vile@zemaitijosnp.lt iki kovo 22 d. 

Veisiejų regioniniame parke kovo 20 d. vyks gamtosauginis renginys „Žemės diena“, kuriame dalyviai gamtoje kabins inkilus ir džiaugsis klegančiais paukščių balsais, dalyvaus viktorinoje, gaminsim paukštelius iš beržo šakelių.

Dieveniškių istoriniame regioniniame parke Žemės dieną vyks inkilų kėlimo šventė. Žygeiviai keliaus Gaujos mokomuoju taku, kels inkilus, inventorizuos senus inkilus, juos valys, identifikuos inkilų gyventojus, taip pat vyks edukacinė programa „Pažink paukščius". 

Sparnuočių sutiktuvės vyks ir Dubysos regioniniame parke. Kovo 23 d. nuo 11 val. kviečiama atvykti prie žuvininkystės tvenkinių Gabšių kaime Raseinių rajone. Tai puiki galimybė skirti laiką migruojančių paukščių stebėjimams, pabendrauti su patyrusiais ornitologais ar tiesiog dar vieną dieną praleisti atgimstančioje gamtoje. 

Kurtuvėnų regioniniame parke kovo 23 d. vyks pažintinė kelionė su gamtos žinovu, ekologu Vidmantu Lopeta. Ekskursijos metu džiaugsitės atėjusiu pavasariu, klausysitės paukščių giesmių, tyrinėsite nubudusią gamtą. 

Aukštadvario regioniniame parke kovo 22 d. vyks žygis į Skrebio mišką pavasario ženklų stebėti ir kelti inkilus. 

Žemės dienos žygis kovo 20 d. organizuojamas ir Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Vaikščiosite po Smiltynės miškus, susipažinsite su ten augančiais augalais ir gyvenančiais gyvūnais, užklysite į bukų giraitę ir sužinosite slaptą vietą, kur vasarą galima rasti vyšnių. Susitikimo vieta – Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtos mokykla Smiltynėje.  

Visų renginių vietas ir konkrečius laikus rasite nacionalinių ir regioninių parkų FB paskyrose. 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: