Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pirmadienį dalyvaudamas nuotoliniame paramą Ukrainai teikiančių šalių gynybos ministrų susitikime patikino, kad Lietuva ir toliau padės Ukrainai atsilaikyti prieš Rusijos agresiją. Pasak ministro, Lietuva yra pasirengusi organizuoti įvairius mokymus ir kursus Ukrainos kariams bei instruktoriams. Lietuva toliau teiks ir karinę techniką.

 

„Bendromis pastangomis turime siekti kuo greičiau užbaigti karą Ukrainoje, o savo stiprybę parodžiusiai Ukrainai, būtina padėti visais įmanomais būdais. Mokyti Ukrainos karius naudotis vakarietiška karine įranga šiuo metu yra pagrindinis prioritetas. Taip pat, atliepiant Ukrainos prašymus didinti jų išminavimo pajėgumus, tam, kad iš okupantų išlaisvintos teritorijos vėl būtų saugios civiliams, Lietuvos kariuomenė yra pasirengusi vykdyti išminuotojų mokymus ir apmokytus specialistus aprūpinti individualia išminavimo įranga“, – teigė ministras A. Anušaukas.

 

Ministras patvirtino ir tai, kad Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba yra pasirengusi priimti Ukrainos karius.

 

„Artimiausiomis savaitėmis Lietuva priims Ukrainos karius reabilitacijai. Lietuvos sveikatos sistema yra pasirengusi priimti ir sužeistus karius gydymui“, – sakė A. Anušauskas.

 

Anot ministro, Ukrainą tiesiogiai remiančių šalių skaičius išaugo dar keturiomis valstybėmis – iki 47 šalių.

 

Ukrainai paramą teikiančių šalių gynybos ministrų koordinacinius susitikimus organizuoja Jungtinės Amerikos Valstijos. Susitikimų metu šių šalių gynybos ministrai aptaria ir koordinuoja savo paramą Ukrainai. Kitas toks susitikimas numatytas birželio 15 d. Briuselyje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: