Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Rimas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuris pasakojo, kad neseniai jo vaiko pedagogė parašė jam neigiamą pažymį už pamirštą vadovėlį. Vyras klausia, ar pedagogės elgesys - teisingas? 

,,Ar už pamirštą knygą, nedrausmingumą gali būti mažinamas dalyko pažymys?  Iki šiol galvojau, kad pažymiais vertinamos tik moksleivių žinios, tačiau neseniai mano vaikui buvo parašytas vieno balo vertinimas už pamirštą vadovėlį... Ar pedagogai gali taip elgtis? Ką apie tai mano atsakingos institucijos?", - klausė vyras.

Kadangi skaitytojas nepanoro įvardyti, apie kurią mokyklą ir konkrečiai pedagogę kalba, portalas jonavoszinios.lt paprašė šią situaciją įvertinti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. 

,,Ministerija laikosi vienareikšmiškos pozicijos, kad nederama pažymiu bausti mokinį už netinkamą elgesį. Mokiniai pažymiais turi būti vertinami už mokymosi
pasiekimus, o ne už elgesį. Mokinių vertinimo informacija skelbiama mokyklos internetinėje svetainėje.

Kaip elgtis tokiais atvejais, kai mokinys pamiršta atsinešti reikiamas priemones ar netinkamai elgiasi per pamokas, nustatoma mokinių elgesio taisyklėse, kurias turi kiekviena mokykla.

Siūlytume mokiniui ir jo tėvams dėl šito atvejo kreiptis į klasės vadovą, mokyklos direktorių ir pavaduotoją ugdymui ir kartu išsiaiškinti situaciją", - aiškinama ministerijos atsakyme.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Taip pat skaitykite: