Sveiki ir laimingi vaikai - tai sveika ateities visuomenė, todėl vaikų sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Kovo 22 d. surengtas Jonavos rajono bendrojo lavinimo mokyklų 8 klasių mokinių sveikatingumo konkursas siekiant atkreipti mokinių dėmesį į tai, jog labai svarbu turėti kuo daugiau žinių apie žmogaus sveikatą norint ją išsaugoti.

Anot vienų iš renginio organizatorių, Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, pagrindinis konkurso tikslas - skatinti mokinių sveikos gyvensenos ir pirmosios pagalbos įgūdžių stiprinimą, saugant savo ir kitų sveikatą.

„Šiame konkurse varžėsi aštuntokų komandos iš Panoterių, Šveicarijos, Ruklos, Užusalių, Upninkų, Žeimių mokyklų, taip pat dalyvavo ir miesto mokyklų mokiniai – Neries, R.Samulevičiaus, Lietavos mokyklų ir viena komanda atvyko iš Kauno rajono, Šleinavos pagrindinės mokyklos. Tikrai džiaugiamės, kad konkursas sudomino tiek daug ugdymo įstaigų ir itin šaunu, kad šis renginys buvo ne tik labai informatyvus ir pažintinis, bet ir labai smagus. Vaikams buvo duota daug atpažinimo užduočių, sunkiausiai sekėsi atpažinti kruopų ir vaistažolių rūšis, bet renginiui baigiantis, pateiktus produktus visi įsidėmėjo“, - pasakojo Visuomenės sveikatos biuro specialistė Ingrida Kazokienė.

Vaikams teko įveikti nemažai užduočių: Teisingi sakiniai; Žalingų įpročių prevencija;  Atpažinimo užduotys; Komandos kapitono rungtis; Žinių testai; Fizinė rungtis;  Žmogaus anatomijos užduotis; Pirmoji pagalba esant traumai.

Atliktas užduotis vertino konkurso vertinimo komisija, kuri paskelbė stipriausias komandas:

III vieta – Šveicarijos pagrindinės mokyklos komanda;

II vieta – Neries pagrindinės mokyklos komanda;

I vieta – R.Samulevičiaus progimnazijos komanda.

Renginį organizavo Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinė mokykla ir Jonavos visuomenės sveikatos biuras.

Komandos, užėmusios prizines vietas, apdovanotos  Jonavos visuomenės sveikatos biuro dovanomis ir Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinės mokyklos diplomais. Kiti dalyviai – organizatorių padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: