Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė, kuri tikino nesuprantanti moksleiviams taikomų savisaugos priemonių nuo koronaviruso esmės - pasak jos, mokyklose vaikams sakoma vengti vienas kito, laikytis atstumo, o štai į ekskursijas jie vežami pilnutėliuose autobusuose. Šeštokės mama mano, kad išvykų organizavimas, augant sergamumui - neprotingas sprendimas. Sveikatos apsaugos ministerija savo ruožtu primena, kad vežti moksleivių į ekskursijas niekas nedraudžia, tačiau organizuojant jas, privaloma laikytis nustatytų taisyklių.

Dvigubi standartai?

,,Mano dukrai praėjusią savaitę buvo pasiūlyta vykti į ekskursiją, kas man sukėlė nuostabą - vaikai mokyklose negali laisvai judėti, bet išvykos organizuojamos kaip įprastai. Sergamumas auga. Dėl to tokie mokyklų veiksmai man - sunkiai suprantami. Jei jau saugomės, tai gal reikėtų tai daryti vadovaujantis protingumo principu, o ne dvigubais standartais: ugdymo įstaigose viskas griežtai, o štai į ekskursijas visi važiuoja pilnutėliuose autobusuose. Tiesiog kyla klausimas, ar mes tikrai saugomės, ar tik vaidinam, kad darom tai? Įdomu ir tai, kokių taisyklių turi būti laikomasi kelionėse", - klausė mama, nenorėjusi atskleisti savo tapatybės, siekiant apsaugoti vaiko interesus. 

Viename autobuse - viena klasė

Susisiekus su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), paaiškinta, kad atsakomybė už saugumą išvykose krenta ant pačių mokyklų ,,pečių".

,,Siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui šalies švietimo įstaigos, įgyvendinančios pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas, organizuodamos ugdymo procesą, o taip pat ir mokinių ekskursijas, turi vadovautis operacijų vadovo sprendimais.

 Jie numato, kad vienu autobusu į ekskursiją turėtų vykti tik vienos klasės mokiniai, laikantis tinkamų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių", - aiškina SAM.

Kaukės - ne visiems

Ministerija primena, kad į ekskursiją gali vykti tik mokiniai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių.

,,Mokiniai turi laikytis asmens higienos – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo. Kiti žmonės (mokytojai, vairuotojai), kai neišlaikomas 2 metrų atstumas, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas apsaugines priemones.

 Atstumas tarp tos pačios klasės mokinių nėra reglamentuojamas, atsižvelgiant į tai, kad šį reikalavimą būtų sudėtinga įgyvendinti praktiškai", - paaiškino SAM.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: