Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai perėmus kultūros paso administravimą, 2022 metų pabaigoje pradėjo veikti naujoji informacinė kultūrinės edukacijos sistema. Nuo šiandien prie esamų ir būsimų kultūros paslaugų teikėjų, perėjusių į naująją sistemą, gali jungtis mokytojai, kultūros paso koordinatoriai ir mokiniai portale www.kulturospasas.lt.

Šiemet kultūros pasui metams vienam mokiniui skiriama 11 eurų, už juos galima pasirinkti skirtingas kultūros ir meno paslaugas – kultūros renginius, kultūrines edukacijas ar renginius, kuriuose vyksta ir kultūrinė edukacija.

Siūlomų paslaugų kaina svyruoja nuo vieno iki dešimties eurų, kai kurios paslaugos nemokamos.

Iki šiol kultūros paso pinigai būdavo skiriami mokykloms. Atnaujinus sistemą, naudojant blokų grandinės technologiją, kiekvienam mokiniui automatiškai sukurta virtuali piniginė, jis su savimi galės ją išsinešti ir pereidamas į kitą ugdymo įstaigą. Naujoji kultūrinės edukacijos sistema leis moksleiviams nuo 16 metų lankytis kultūros ir meno renginiuose net tik su klase, bet ir savarankiškai, patiems sprendžiant, kokios srities ar vertės paslaugas užsisakyti.

Kultūros paso paslaugų rinkinį šiuo metu sudaro per 3000 įvairiausių kultūros renginių ir edukacinių užsiėmimų: kultūros paveldo, etninės kultūros, architektūros, cirko, baleto, kino, lėlių teatro, dramos teatro, literatūros ir kt. Tikimasi, kad vasario mėnesį šį rinkinį papildys dar daugiau skirtingų paslaugų. Šiuo metu vyksta nuo 2022 m. lapkričio 22 d. iki gruodžio 13 d. gautų kultūros paso paraiškų vertinimas.

Naujojoje kultūrinės edukacijos sistemoje kultūros ir meno paslaugas gali rinktis ir apie 15 Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Belgijoje ir kitose užsienio šalyse veikiančių lietuviškų mokyklų.

Kultūros pasas – priemonė, leidžianti moksleiviams valstybės lėšomis naudotis įvairiomis kultūros ir meno paslaugomis: lankytis spektakliuose, koncertuose, parodose, dalyvauti kitose pažintinėse ir edukacinėse kultūros veiklose. Priklausomai nuo amžiaus grupės, moksleiviai kultūros ir meno paslaugomis gali pasinaudoti dalyvaudami kartu su klase ar grupe, o nuo 16 metų paslaugomis galima naudotis ir individualiai. Kultūros pasas skirtas mokiniams, besimokantiems pagal bendrojo ugdymo (išskyrus suaugusiųjų bendrojo ugdymo) programas. Kultūros paso programa pradėta įgyvendinti 2018 m., tuo metu programa siūlė per 400 tokių paslaugų.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Unsplash nuotrauka

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: