Rugpjūčio 22-ąją socialinius tinklus apskriejo žinia, kad nuo kitų metų visoje Lietuvoje naikinama daugiau nei 20 Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) skyrių. Žinoma politikė, pasidalinusi šia žinia, nevengė pažerti kritikos tokiam sprendimui.

„Trypti. Griauti. Naikinti. Smaugti regionuose gyvenančius žmones... Ar po konservatorių vadovavimo dar beliks Lietuvoje kažkas? Bankai, migracijos padaliniai uždaromi. Mokyklų reformos baigia buldozeriu visas kaimiškas vietoves pereiti. Tas pats ir su mažosiomis ligoninėmis... O šios dienos naujiena – dar viena konservatorių bomba, sprogdinanti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą“, - socialiniame tinkle rašė Širvintų merė Živilė Pinskuvienė, prie įrašo įkėlusi ir kelias jai atsiųstų dokumentų nuotraukas.

Pagal Ž. Pinskuvienės paviešintą informaciją, naikinamų skyrių sąrašuose matomas ir VMVT Kauno departamento Jonavos skyrius. 

Susisiekus su VMVT teiravomės, kokia Jonavos skyriaus ateitis? Kas laukia šio skyriaus klientų bei personalo?  Kodėl buvo priimtas toks sprendimas?

Neilgai trukus, VMVT Viešųjų ryšių skyrius pateikė bendrą atsakymą apie vykdomą optimizavimo planą visuose padaliniuose, tačiau konkrečiai dėl Jonavos skyriaus ateities neužsiminė nei vienu žodžiu.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba siekdama efektyvinti savo veiklą, atliko išteklių, išlaidų, darbo krūvių analizę ir parengė optimizavimo planą, kurį šiuo metu derina su VMVT darbuotojų profesinėmis sąjungomis. Pagrindinis pertvarkos tikslas  - atsisakyti perteklinių tarnybos patalpų, o sutaupytas lėšas skirti darbuotojų atlyginimams.

Planuojama atsisakyti dalies VMVT departamentų teritorinių padalinių patalpų, kitą dalį patalpų - pakeisti į mažesnes, ekonomiškesnes patalpas, siekiant atsisakyti šiuo metu vykdomų šildymo sistemos priežiūros, kūrenimo bei aplinkos tvarkymo darbų, taip pat yra numatoma pereiti prie naujos dokumentų valdymo sistemos. Įgyvendinus numatomus struktūrinius pakeitimus šių bendrųjų funkcijų atlikimas tampa perteklinis. O tai ypač aktualu kylant energetikos kainoms. Planuojama, kad sutaupyti pavyks daugiau apie 1 mln. Eur per metus. Sumažėjus patalpoms, perėjus prie naujos dokumentų valdymo sistemos, mažėja ir jas aptarnaujančio personalo poreikis. Planuojama, kad apie 70 bendrųjų funkcijų pareigybių bus atsisakyta, o tai sudaro apie 5 proc. visų VMVT etatų.

Pokyčio esmė, nėra sumažinti paslaugų prieinamumą, o efektyvinti tarnybos veiklą. Dėl bendrųjų funkcijų pertvarkymo tiesiogines VMVT valstybinės kontrolės ir priežiūros funkcijas vykdančių specialistų nesumažės. Paslaugų apimtys bei kokybė nenukentės. 

Tarnyba ir toliau nuosekliai investuoja į paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimą. Modernizavus VMVT skambučių centrą, gyventojų konsultavimas vyksta greičiau ir sklandžiau. Daug paslaugų gyventojai taip pat gali gauti ir nuotoliniu būdu, nuolat paprastinama administracinė bei biurokratinė našta.  VMVT siekia būti atvira visuomenei, moderni ir efektyvi kontrolės institucija, atliepianti besikeičiančius verslo ir vartotojų poreikius“, - rašoma VMVT Viešųjų ryšių skyriaus atsakyme.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: