Kasmet prie vandens telkinių pasirodantys lašalai ir vėl pastebėti Jonavoje - jų kūneliais nusėtas takas šalia Neries, ties J. Ralio gatvėje esančiu tiltu pastebėtas šiąnakt. Apie tai portalą jonavoszinios.lt informavo skaitytojai.  

Kodėl svarbu žinoti apie lašalų pasirodymą? Ankstesniais metais šie Jonavoje ne kartą yra sukėlę problemų. Liepos pabaigoje, rugpjūčio mėnesio pradžioje vairuotojai dėl jų skųsdavo slidžia kelio danga, kuria pasirūpinti tekdavo UAB ,,Jonavos paslaugoms". Dėl to vairuotojai raginami būti atidesni - pastebėjus lašalus, galima tikėtis, kad automobilis ant kelio nestos taip greitai, kaip norėtųsi. Ne vienas jonavietis lašalus, ko gero, susisietų ir su jų poravimosi metu šalia tilto jaučiama smarve.

Gamtininkai sako, kad lašalai prie vandens telkinių pasirodo nevienodu laiku, tačiau dažniausiai – antroje vasaros pusėje.

Lašalai – vienadieniai vabzdžiai dažniausiai iš lervų išsiritantys rugpjūtį. Tiesa, praeiviams ir vairuotojams trukdantys lašalai kai kuriuos džiugina - tuntai į šviesą skrendančių vabzdžių sutemus žavi fotografijos mėgėjus.  

Vienadienių vabzdžių antplūdis paprastai trunka vos kelias dienas. 

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: