Birželio 23 d. Lietuvoje lankosi NATO kariniai atstovai iš 18-os Aljansui priklausančių valstybių. Vizito metu kariniai atstovai susipažins su situacija NATO rytiniame flange, lankysis Lietuvos ir kitų NATO šalių kariniuose vienetuose, dislokuotose Lietuvoje, susipažins su jų veikla ir struktūra.

„Man didelė garbė Lietuvoje priimti NATO karinius atstovus. Esu tikras, kad po vizito šalys, kurių atstovai lankėsi pas mus, dar aiškiau matys Lietuvos saugumo ir gynybos paveikslą.“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Rukloje susitikimai vyks su Sausumos pajėgų vadovybe ir kariais bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir Vokietijos pirmosios divizijos 41-osios brigados priešakinio vadovavimo elemento kontingentais.

NATO kariniai atstovai yra šalių kariuomenių vadams atstovaujantys karininkai, tarnybą atliekantys NATO vadavietėje Briuselyje (Belgija). Šiuo metu Lietuvos karinio atstovo NATO ir ES pareigas vykdo generolas majoras Remigijus Baltrėnas. Pagrindinis Lietuvos karinio atstovo NATO ir ES uždavinys – atstovauti Lietuvos kariuomenės vadą ir šalies karinius interesus NATO ir ES kariniuose komitetuose.

 Lietuvos kariuomenės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: