Pasirodė naujas Pompidou grupės leidinys pristatantis temą, kuriai iki šiol nebuvo skiriama pakankamai dėmesio -  ,,Vaikai, kurių tėvai vartoja narkotikus: daug žadanti praktika ir rekomendacijos“ (angl. Children whose parents use drugs: promising practices and recommendations). Tai pirmas žingsnis siekiant atkreipti dėmesį į problemą ir įrankis, skatinantis bendradarbiavimą ir dialogą tarp vyriausybinių ir nevyriausybinių atstovų.

Tėvų narkotikų vartojimo pasekmės atsispindi vaikų vystymesi ir jų kasdieniame gyvenime. Siekiant apsaugoti vaikus, būtina atsižvelgti į jų poreikius ir užtikrinti, kad jie augtų sveikoje ir saugioje aplinkoje.

Šis leidinys yra dalis Pompidou grupės misijos integruoti žmogaus teises į narkotikų politiką. Jame pateikiama informacija ir rekomendacijos skirtos gilinti žinias ir domėjimąsi šia tema bei tuo pačiu siekiama, kad leidinys pasitarnautų ir kaip praktinė informacija identifikuojant veiksmingas metodikas.

Publikuotame pranešime pristatoma daugybė įvairių temų - intervencijos skirtos šeimoms ir vaikams, paslaugos narkotines medžiagas vartojančioms motinoms, priklausomybės gydymo paslaugos, atliepiančios vaikų ir moterų, patyrusių smurtą ir vartojančių psichoaktyviąsias medžiagas, poreikius.

Pompidou leidinį rasite paspaudę nuorodą: Children whose parents use drugs (coe.int)

Pompidou grupė įkurta 1971 m. ir įgyvendina Europos Tarybos politiką, skirtą kovai su piktnaudžiavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei neteisėta jų apyvarta. Nuo praeitų metų Pompidou grupė priėmė naujus nuostatus ir praplėtė veiklos sritį, įtraukdami priklausomybę sukeliantį elgesį ir naujas priklausomybės formas (tokias kaip internetiniai lošimai ir azartiniai žaidimai). Lietuva Europos Tarybos Pompidou grupės nare tapo 2001 m.

Lietuvai Pompidou grupėje atstovauja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, kurio darbuotojai nuolat  dalinasi gerąja darbo patirtimi, naujomis iniciatyvomis.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: