Jonavoje iškilo pirmoji Baltijos šalyse aliuminio profilių ekstruzijos gamykla

aluflam gamykla
Nuotr. Darius Merkšaitis

Jonavoje praėjusį rudenį visu pajėgumu pradėjo veikti naujos „Aluflam Extrusion“ gamyklos technologinė linija – tai pirmoji aliuminio profilių ekstruzijos gamykla Baltijos šalyse. Apie gamyklos atidarymą plačiau skaitykite ČIA. 

Investicijas lėmė rinkos poreikiai

Naują gamyklą Ukmergės gatvėje pastatė „ABC Nordic“, priklausanti Skandinavijos kapitalo įmonių grupei „Aluflam“. Į 7,7 tūkst. kv. metrų gamybinės paskirties gamyklą su administracinėmis patalpomis investuota 7,5 mln. eurų nuosavų lėšų, iš kurių 2,5 mln. eurų skirta technologinei įrangai. Tai viena didžiausių pastarųjų metų investicijų Jonavos rajone.

Poreikis investuoti į aliuminio profilių ekstruzijos liniją atsirado išaugus aliuminio profilių naudojimui įvairiose pramonės srityse. Įsteigta „Aluflam Extrusion“ – tai ne tik naujas įmonės plėtros etapas, bet ir visiškai naujos gamybos rūšies pradžia: aliuminio profiliai gaminami ekstruzijos būdu (angl. extrusion < lot. extrudo – išstumiu, išspaudžiu).

Beveik pusė pastato ploto skirta aliuminio profilių gamybos linijai, likusi dalis – administracinės paskirties patalpoms, mechaninio apdirbimo cechui, naujai automatinei miltelinio dažymo linijai bei sandėliavimo patalpoms.

aluflam gamykla

Lyg „išspaustas“ ekstruderiu

Naujame pastate suprojektuotos „Aluflam“ skandinaviško minimalistinio stiliaus sistemos: „Nordic“ vidinių pertvarų sistema, „Wubern“ sistemos langai bei durys. Administracijos pastato dalyje naudojama „Aluflam A+“ langų sistema.

Gamyklą projektavusio biuro „Archas“ vienas architektų Ugnius Rauktys sakė, kad pastatas suprojektuotas ilgas, taisyklingo stačiakampio formos, jo išraišką inspiravo ekstruzija – spaudimas, o lėmė stačiakampis sklypas ir ilgos technologinės ekstruzijos linijos. Siekta sujungti biuro dalies patalpas su gamybinės dalies patalpomis, nesukuriant tarp jų aiškios ribos. Pastato aukštis – 12,5 metro.

Pagrindinis fasadas orientuotas į Ukmergės gatvę, nuo kurios ilgųjų šoninių fasadų langų angos praslinktos gilyn į sklypą, tarsi išspaustos. Biuro patalpos išdėstytos prie gatvės, gamyba yra giliau sklype, taip pat numatyta galimybė prireikus pastatą išplėsti. Administracijos dalis ir gamybos erdvės sudaro vientisą tūrį. Pastato viduje biurų ir gamybos erdvės turi tiesioginį ryšį: į gamybos zoną patenkama koridoriais ir laiptais, kuriais leidžiantis pro įrengtus langus galima stebėti gamybą.

Pastato priekyje suprojektuota trijų aukštų biuro dalis. Pirmajame aukšte yra recepcija ir dalis biuro kabinetų, gamybos darbuotojų persirengimo patalpos ir poilsio zona su valgykla. Antrajame aukšte įrengti uždaro ir atviro planavimo kabinetai. Didesnės erdvės skaidomos akustinėmis pertvaromis, individualiam darbui skirtos tylos kabinos. Suprojektuoti funkcionalūs pasitarimo kambariai, kurių erdves galima padidinti ir sujungti mobiliomis pertvaromis. Trečiajame aukšte įrengta mokymų salė. Kiekviename aukšte yra virtuvėlių ir jaukių poilsio zonų.

aluflam gamykla

Erdviose ir didelio aukščio „Aluflam Extrusion“ gamyklos patalpose „Domus Lumina“ sumontavo patogiai valdomas automatines ritinines užuolaidas „Screen“, kurios yra vienos populiariausių langų uždengimų verslo paskirties pastatuose, nes blokuoja saulės šviesos ryškumą ir padeda valdyti į patalpas patenkantį šviesos kiekį.

„Aluflam Extrusion“ gamyklos biuro interjeras papildytas kokybiškomis, prabangaus segmento, šiuolaikinio dizaino medinėmis vidaus durimis, kurias suprojektavo ir pagamino „Jundos stalių gaminių“ komanda.

Naujoje gamykloje gaivaus oro tiekimą, vėsos ir šilumos aprūpinimą užtikrina efektyvi, visus aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkanti VRF įranga „Samsung DVM S2“, kuri projekte veikia kartu su „Samsung WindFreeTM“ keturkrypčiais kasetiniais įrenginiais – tai didžiausia inovacija šiandienėje ŠVOK rinkoje ir unikalus analogų neturintis sprendinys.

„Aluflam Extrusion“ gamyklos stogą įrengė specializuota stogo konstrukcijų ir daugiasluoksnių plokščių montavimo įmonė UAB „Stogrenta“, kuri ne tik naudoja patvarias PVC stogo dangas ir hidroizoliacines medžiagas, bet ir darbus vykdo greitai bei kokybiškai.

Visų rūšių kadastrinius matavimus gamyklos projekte patikėta atlikti specializuotai įmonei MB „Matininkų projektai“, kuri užtikrina kadastrinių matavimų tikslumą bei teisingą visos reikiamos dokumentacijos parengimą skirtinguose statybų etapuose, o kruopštus ir atsakingas darbas garantuoja preciziškai tikslų projekto įgyvendinimą.

Apie kitus įspūdingiausius 2022 - ųjų metų projektus ČIA. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: