„Sprendimas dėl mūsų namo renovacijos priimtas dar 2021 metais balandžio mėnesį, tačiau iki dabar nėra aišku, kada bus pradėta rekonstrukcija, kurios mes laukiam. Nėra nei statybininkų, nei informacijos, ko mums tikėtis“, - sakė paskambinęs Chemikų g. 49 -ojo namo gyventojas Juozas.

Panašioje situacijoje atsidūrė ne tik Chemikų g. 49-asis Jonavos daugiabutis. Renovacijos ir informacijos apie tai laukia dar 33 namai.

Situacija – ne iš prastųjų

UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Romualdas Dautartas teigia, kad situacija – ne iš paprastųjų. Kaip ir visur, taip ir pas mus – kyla kainos, o statybos sektoriuje jos kilo 30 proc.

„Nuo praeitų metų 34 Jonavos rajono daugiabučiai namai, kuriems yra parengti investiciniai planai, laukia renovacijos. Mes išbandėm visas ministerijos ir agentūros nustatytas metodikas – skelbėm viešuosius pirkimus su rangovų parinkimais, tačiau priėjom liepto galą – neatsiranda rangovų, kurie dirbtų prieš pusantrų metų ar seniau už renovaciją paskaičiuotomis sumomis.

Gyventojai, kurie apsispręs modernizuoti namą, privalės pasididinti investicinio plano kainas, o mes vėl turėtume iš naujo pradėti teisės aktais nustatytas procedūras. Nuo spalio mėnesio antrosios savaitės visi namai, kurie nesulaukė rangovo pagal nustatytas investicinio plano kainas, susirinkimo metu privalės arba pritarti, arba atmesti naujų renovacijos kainų formavimui. Gyventojams teks apsispręsti, ar padidinti renovacijos kainą iki tokio lygio, kad galėtų dalyvauti modernizavimo programoje ir pasirinkti rangovą“, - situacijos sudėtingumą dėsto UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Romualdas Dautartas.

Nesutikus renovuotis už brangiau - gyventojams liks našta susimokėti

R. Dautartas mano, kad nemaža dalis gyventojų nepritars didėjančioms renovacijos kainoms, bet atkreipia dėmesį, kad dabar atsisakius renovuotis, gyventojai gali prarasti vyriausybės finansavimą, bus prarastos jau sumokėtos lėšos už investicinio plano rengimą, techninį projektą, o ir ateityje renovacija dar labiau brangs.

„Tų 34-ių daugiabučių gyventojai, atsisakę renovuotis už didesnę kainą, praras tas lėšas, kurios jau dabar investuotos į daugiabučio namo modernizavimo programą – investicinių planų ruošimai, techniniai planai, kitos išlaidos, kurios mokamos administratoriui – gyventojams liks našta susimokėti.

Vyriausybė kuria programą, kurioje numatyta modernizuoti visus daugiabučius namus. Kaip ji veiks, kokiu būdų bus finansuojama, kol kas nežinia. O pagal dabartinę programą, kurias mes išgirdom penktadienį, daugiabučių modernizavime atsiranda naujovės ne gyventojų naudai - modernizavimas privalės vykti didesnėmis kainomis.

Naujai išleistame nutarime aiškiai parašyta – jau nuo 2022 metų finansavimas gyventojams mažės, reikalavimai tik didės. Atsiranda reikalavimai namo energetinėms efektyvumo klasėms – subsidijos palaipsniui mažės pasirinkus mažesnes namo energetinio efektyvumo klases. Šiais metais B klasei turime 30 proc. subsidijas, kitais metais – 25 proc., dar kitais beliks 20 proc. dotacijų – taip mažės, kol visai nebeliks. Dar yra naujovė – atsiranda A klasės reikalavimai, jiems finansavimas bus 30 proc.“, - sako R. Dautartas ir priduria, kad tie namai, apsisprendę renovuotis dabar, šiai dienai  laimės, nes dabar daugiabučiai renovuojami į C energetinio efektyvumo klasę, kuriai nėra taikomi itin aukšti reikalavimai, kurie numatyti ateityje.

Planuojami 34-ių namų susirinkimai

Net 35 – iems Jonavos daugiabučiams rangovai buvo ieškomi po du ir tris kartus skelbiant viešuosius pirkimus, tačiau statybininkai buvo surasti tik vienam daugiabučiui, o 34-ių namų ateitis lieka neaiški, rangovai taip ir liko nesurasti.

Dabar 34 -iuose daugiabučiuose nuo spalio mėnesio bus organizuojami gyventojų susirinkimai, kiekvienam namui individualiai bus pristatoma nauja renovacijos kaina, kuri gali kilti 10-15 proc. nuo pirminės paskaičiuotos renovacijos kainos. Gyventojai savo sutikimą renovuotis už didesnę kainą turės pritarti 50 proc. + 1.  

Konkrečios susirinkimų datos 34 -iuose Jonavos rajono daugiabučiuose bus skelbiamos atskirai.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: