Lietuvos futbolo legenda, Nacionalinės rinktinės vyriausias treneris Edgaras Jankauskas žengė kilnų žingsnį – tarė taip organų donorystei.

„Kai išeini iš šio pasaulio, bet tavo organai dar gali kažkam padėti – išgelbėti gyvybę ar pagerinti sveikatą – nutraukti kančias, manau, kad tai yra žmogiškas ir garbingas pasirinkimas tai padaryti“, - pasirašydamas sutikimą Donoro kortelei gauti sakė vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolo asų.

„Ką pasakyčiau tiems, kurie nedrįsta žengti šio žingsnio – ištarti organų donorystei taip? Galbūt šie žmonės nežino, kas tai yra, todėl turi baimių, - sakė Edgaras Jankauskas. -  Manau, kad visuomenė turi per mažai informacijos apie donorystę, todėl ir atsiranda nepagrįstos baimės. Kuo daugiau apie tai kalbėsime, tuo tokių baimių bus mažiau. Juk jei specialiai tuo nesidomi, jei tie dalykai neliečia tavęs asmeniškai, nežinai tikrosios situacijos. Nežinai ir to, kad kiekvienam mūsų gali prireikti tokios pagalbos. Todėl jei išeidami iš šio pasaulio galime padėti kažkam, kas dar turės galimybę gyventi, padarykime tai – aš tam esu tikrai pasiryžęs. Nenoriu sakyti, kad tai pareiga ar primygtinai skatinti – ši tema labai jautri. Tai labiau geranoriškas pasirinkimas“.

„Labai svarbu, kad artimieji žinotų apie jūsų apsisprendimą dėl organų ir audinių donorystės – raskime laiko šiam pokalbiui“, - primena Nacionalinio transplantacijos biuro vadovė Audronė Būziuvienė.

Sutikimą Donoro kortelei gauti galima užpildyti internetu https://ntb.lt, kreipiantis į bet kurią asmens sveikatos priežiūros įstaigą, Nacionaliniame transplantacijos biure, donorystę viešinančiose akcijose, kuriose dalyvauja Biuras.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: