Jonavoje šalia konteinerių paliekamos šiukšlės - problema, kuri niekaip nepraranda aktualumo. Kol UAB ,,Jonavos paslaugos" prašo pranešti apie asmenis, taip atsikratančius savo atliekų: galiojančią tvarką kritikuojantys žmonės, savo ruožtu, toliau klausia, kodėl konteinerių angos, jų žodžiais tariant,  ,,tokios mažos"?

,,Aiškina, kad prie konteinerių šiukšlių palikti negalima, o kai nori išmesti didesnį maišą, jis netelpa į konteinerio skylę. Kas čia per nesąmonė?", - neslėpdama emocijų pasakojo į redakciją paskambinusi Asta Rimkienė. 

Pastabų dėl konteinerių angų dydžio turi ir ne vienas komentatorius, nuolat apie tai rašantis po straipsniais apie šiukšlintojus. 

Reaguojant į tai dar kartą primename kiek anksčiau UAB ,,Jonavos paslaugos" išplatintą  paaiškinimą. 

Bendrovė pabrėžia, kad bendro naudojimo konteinerių aikštelėmis dažniausiai naudojasi daugiabučių namų gyventojai. Aikštelėse Jūs matote pusiau požeminius konteinerius mišrioms atliekoms bei pakuotės rūšiavimo konteinerius stiklui, plastikui, popieriui/kartonui. Jų angų dydis – apgalvotas ir pasirinktas toks ne be reikalo. 

,,Kiekvienas daiktas turi savo vietą. Mišrių komunalinių atliekų konteinerio anga yra tokios formos, kurioje telpa 60 litrų šiukšlių maišas, o gyventojai, gyvenantys butuose, įprastai nekaupia atliekų dideliuose maišuose, nes galiausiai jie pradeda skleisti nemalonų kvapą. Šį anga suprojektuota taip, kad į ją nemestumėte didelių daiktų, didelio gabarito buitinių ar statybinių atliekų. Kitaip tariant, jeigu atliekos netelpa į šią angą - čia jų būti ir negali.

Primename, kad didelio gabarito atliekoms yra dvi surinkimo aikštelės Jonavoje, o mūsų bendrovė teikia paslaugą – didelio gabarito atliekų išnešimas ir išvežimas iš Jūsų gyvenamų butų, namų, įmonių", - teigia ,,Jonavos paslaugos".

Anot bendrovės, taip pat gyventojams iškyla nepatogumų ir klausimų dėl 𝑝𝑜𝑝𝑖𝑒𝑟𝑖𝑎𝑢𝑠/𝑘𝑎𝑟𝑡𝑜𝑛𝑜 rūšiavimo konteinerių. Kodėl šio konteinerio anga yra tokio dydžio, kad dažnai reikia plėšyti dėžes?


,,Tai logiškas ir racionalus sprendimas norint užpildyti konteinerį ir išnaudoti užpildymo galimybes maksimaliai. Įsivaizduokite ir palyginkite dvi situacijas. Pirmoji – į popieriaus/kartono konteinerį Jūs įmetate dideles dėžes jų nesuplėšę ir užpildote konteinerį labai greitai – dėl jų dydžio netelpa didesnis kiekis. Antroji situacija – įmetate tas pačias dėžes, tik smulkiau suplėšytas. Tikriausiai atsakymą supratote patys. Suplėšytų dėžių skaičius bus kur kas didesnis, o konteinerio užpildymas maksimalus. Neplėšant ir metant dideles dėžes, konteineriai būtų nuolat perpildyti ir gyventojai patirtų dar didesnių nepatogumų, o prireikus dažniau išvežinėti atliekas, tai taptų labai neekonomiška ir dar svarbiau – neekologiška", - teigia ,,Jonavos paslaugos".

Priduriama, kad gyventojai taip pat linkę paminėti, kad bent kartą per savaitę būtų galima palikti didelio gabarito atliekas prie konteinerių. Būtų galima tik tokiu atveju, jeigu praktika nerodytų, kad leidžiant tai daryti sekmadieniais, atliekos nebus paliekamos kitomis dienomis. Deja, 15 metų, kai buvo galima tai daryti tik sekmadieniais, gyventojai palikdavo ir kitomis dienomis. Tada kyla kitas klausimas: ar tokią aplinką mes norime matyti kiekvieną dieną? Prisiminkime kaip atrodė atliekų surinkimo aikštelės anksčiau, ir kaip atrodo dabar.


,,Todėl nuo 2021 m. rudens įsigaliojo atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimas, kuris draudžia palikti didelio gabarito ir kitokias atliekas prie bendro naudojimo konteinerių aikštelėse", - teigia bendrovė.


Didelių gabaritų surinkimo aikšteles rasite Jonalaukio kaime ir Darbininkų g. 19, Jonava (administruoja ne „Jonavos paslaugos“, už šias aikšteles atsakingas VŠĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras).


Bendrovės „Jonavos paslaugos“ atliekų tvarkymo skyriaus kontaktai: tel. 8 349 53689, el. paštas atliekos@jonavospaslaugos.lt. Nurodytais kontaktais galite kreiptis dėl didelio gabarito atliekų išnešimo ir išvežimo, kitų kylančių klausimų atliekų tema.

Primename, kad 2021 m. lapkričio 13 dieną pakeitus Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK 367 straipsnį), buvo panaikintas įspėjimas. Tai reiškia, kad nuo tos dienos visi pažeidėjai – šiukšlintojai, netinkamai atsikratantys atliekomis jau gali sulaukti realių, piniginių baudų. Kaip skelbia ANK, Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: