Daliai žmonių Naujųjų metų sutikimas sunkiai įsivaizduojamas be spalvingo fejerverkų reginio danguje. Tačiau vis garsiau kalbama, kad vertėtų susimąstyti apie tai, jog  pirotechnikos gaminiai gali būti pavojingi dėl kelių priežasčių: savo sprogstamosios galios, didelio kiekio į aplinką patenkančių cheminių medžiagų, kurios akimirksniu padidina oro užterštumą, taip pat jie gąsdina gyvūnus bei jautresnius žmones. Netrūksta ir diskusijų apie tai, kad šiuos apskirtai reikėtų uždrausti - dalis Europos miestų jau yra atsisakę jų.

Fejerverkų žala neabejoja ir į portalo jonavoszinios.lt redakciją parašiusi Jolanta. Moteris pasakoja, kad ją neseniai supykdė Jonavoje, Joninių slėnyje, fejerverkus sprogdinusių paauglių elgesys.

,,Dabar vaikai, paaugliai padeda uždegtų sprogmenų į šiukšliadėžę ir lyg niekur nieko pasišalina. O jei netrukus eis žmonės ar prieis šiukšlę išmest... Kam pramoga, o kam nelaimė... Nieko gero, jei atsipirks ,,apglušimu" ar išgąsčiu, bet gi ir turtas niokojamas. 

Nežinau, kaip rasti išeiti, galbūt tik riboti prekybą. Asmeniškai aš, po to kai pamačiau tokį vaizdelį, stengiuosi būti atsargi, bet kiti gali nežinoti tokios situacijos. Tad gal bent paviešinti apie tai būtų verta", - svarstė Jolanta. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: