,,Bandžiau ieškoti pagalbos per tarnybas, bet visur gavau atsakymą, kad jos tuo neužsiima. Nei aplinkosauga, nei 112. Gyvūnų gerovės tarnybai prisiskambinti net nepavyko. 

Rimkuose, P. Vaičiūno gatvės 4-jame name, antroje laiptinėje turime problemą: laiptinės balkonai uždengti tinklu, kuriame - mirštantys ir pūvantys balandžiai. Taip pat ir gyvų jų ten nemažai turim. 

Pridedu nuotraukas, situacija aiški", - rašė Evelina.  

Lietuvoje apstu balandžių mylėtojų, kurie visą savo laisvalaikį skiria dekoratyvinių, sportinių, veislinių ar kitokių rūšių balandžių auginimui ir priežiūrai, tačiau miesto balandžiai ne visiems susižavėjimą keliantis paukštis.  

Nors aplinkosaugininkai saugo visas laukinių paukščių rūšis, tačiau balandžiai įvardijami kaip kenkėjai. Žmonės, kurių balkonuose ar pastogėse paukščiai susisuka lizdus, dažnai kenčia nuo kailiavabalių, kandžių, blusų, blakių ar net paukštinių erkučių. Paukščių išmatomis apteršti pastatai tikrai nesukelia estetinio pasigėrėjimo. Be to, paukščių išmatos kenkia pastato konstrukcijoms: užkemšami lietvamzdžiai, išmatose esančios medžiagos sukelia koroziją.

Apsisaugoti nuo paukščių gana sudėtinga, tačiau žmonės išbando įvairias priemones: baidykles, balionus, spyglius, juostas, lipdukus ant langų ir jau skaitytojos minėtus tinklus.  

Anot daugiabučius namus prižiūrinčios įmonės ,,Jonavos paslaugos”, daugiabučiuose tinklai įrengiami gyventojų sprendimu.  

,,Šis atsakymas yra daugelyje vietų susijęs su gyventojų priimtais sprendimais ir finansais, nes ne kas kitas, bet butų savininkų dauguma (50+1) turėtų nuspręsti, kaip esamoje  situacijoje  elgtis. Iš bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pusės, galima būtų vertinti, kad tai statinio priežiūros privalomoji priemonė, o situacija kenkianti žmogaus sveikatai ir higienai, tai  bendro naudojimo patalpos turėtų būti išvalomos, tvarkomi ar naujai perkabinami tinklai, darbų apmokėjimą pateikiant gyventojams į sąskaitas.  

Bet žiūrint atsakingiau, taupant gyventojų laiką ir nedidinant finansinės naštos, kad nereiktų valyti kelis kartus, mes manome, kad šiuo metu būtina pašalinti esamus tinklus, o valymą atidėti vėlesniam laikui, į namo renovacijos pabaigą, kurios metu yra numatytas apsisaugojimo nuo paukščių priemonių įrengimas”,- teigia UAB ,,Jonavos paslaugos” l.e.p. direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų administravimui Romualdas Dautartas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: