Asmeninės savybės – svarbiau nei diplomas

Kadangi kai kurių veiklos sektorių atsigavimo galimybės yra miglotos, o valstybės siūloma parama netekus darbo – ribota, daugelis žmonių svarsto persikvalifikavimo galimybę. Viena iš paklausių persikvalifikavimui profesijų – finansų konsultanto. Ši profesija daugelį patraukia dėl galimybės įsidarbinti net ir mažuose Lietuvos miesteliuose, įgaunamų finansų srities žinių.

„Praėjusių metų kovo-gruodžio mėnesiais prie „Aviva Lietuva“ prisijungė 90 naujų finansų konsultantų ir jų asistentų visoje Lietuvoje – ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose miesteliuose: Kaišiadoryse, Telšiuose, Plungėje, Jonavoje, Utenoje ir kt. Didžiąją dalį, 76 proc., jų sudarė moterys. Paaštrėjo jau anksčiau pastebėta tendencija, kad ši profesija yra paklausi tarp moterų regionuose, kurios kartais ne savo noru iškrenta iš darbo rinkos po vaiko priežiūros atostogų arba negali dirbti įprasto darbo pilnu etatu, nes darbas tampa nesuderinamas su šeimos poreikiais. Matome daugybę sėkmės istorijų, kaip žmonės praradę darbą ir pajamas arba grįžę iš emigracijos, atranda save finansų konsultanto darbe ir tampa savimi pasitikinčiais, klientų pasitikėjimą užsitarnaujančiais profesionalais“, – sako „Aviva Lietuva“ pardavimų vadovas Voitech Petkevič.

„Aviva Lietuva“ vyr. patarėjas Nikolajus: finansų konsultanto darbas man yra mokytojo darbas

Jonavoje gyvenantis Nikolajus Vansevičius įmonėje „Aviva“ atrado motyvavimo sistemą, kuri jį, „alkaną“ iššūkių, pavertė vienu iš lyderių. Jis šiemet jau 7 kartą iš eilės tapo išskirtinio pasaulinio Milijono dolerių apskritojo stalo (Million dollar round table arba MDRT) klubo nariu. Tai geriausius finansų profesionalus ir draudimo tarpininkus iš viso pasaulio vienijanti organizacija, įkurta dar 1927 m. Čia patenka tik 1 proc. aukščiausią veiklos efektyvumą, išskirtines profesines žinias, griežtą etikos elgesį ir ypatingą dėmesį klientų aptarnavimui demonstruojančių konsultantų. Užmigti ant laurų čia nėra kada – narystę šioje organizacijoje reikia pelnyti kasmet.

„Mane labiausiai sužavėjo tai, kad atlyginimas čia mokamas ne už „atsėdėtas“ valandas, o už asmeninį efektyvumą siekiant rezultatų. Aš neprivalėjau būti biure 8 valandas, galėjau pats laisvai planuotis darbo laiką. Ir tik nuo manęs priklausė, kiek jo skirsiu darbui, kiek laisvalaikiui ir šeimai.  

Per metus nuo darbo pradžios mano atlyginimas pradėjo augti labai sparčiai. Prasidėjo įvertinimai, lyderių kelionės. Pradžioje taip tikrai neatrodė, tačiau ilgainiui supratau, kad atradau savo svajonių darbą“, – dalinasi Nikolajus.

Sėkmės garantas – kantrybė ir nuolatinis žinių siekis

„Sunkiausia šiame darbe yra pati pradžia. Įsibėgėti reikia tiesiogine prasme nuo nulio – tiek klientų, tiek atlyginimo prasme. Tačiau dirbant sistemingai atsiranda pirmieji klientai, tuomet tas ratas plečiasi, o kartu su juo ateina ir atlyginimas bei apdovanojimai. Svarbiausia nepasiduoti pradžioje, kai yra sunkiausia, ir išlaukti savo sėkmės laiko. O jo laukiant reikia nuolatos mokytis. Čia galima išmokti be galo daug ir pačiam naudingų įgūdžių, tokių kaip asmeninių finansų valdymas, profesionalus bendravimas, efektyvus laiko planavimas“, – patirtimi dalijasi Nikolajus.

Pašnekovas vadovaujasi požiūriu, kad nieko nedarant netobulėjama. O išsidalinus net, atrodytų, didelius tikslus laike, sistemingai dirbant, juos pasiekti nėra labai sudėtinga.

„Mokytis ir tobulėti turiu nuolatos. Kad ir kiek būčiau pasiekęs ar gavęs įvertinimų, jei tik nors trumpam sustoju, pradedu netekti formos. Žinoma, čia sustoti yra sudėtinga dėl pačios darbo dinamikos – rutinos asmeniškai man čia nėra, nes pačiam planuojantis darbo laiką, visos dienos yra skirtingos ir jas vainikuoja bendravimas su įvairiausiais žmonėmis“, – sako Nikolajus.  

Konsultanto misija – žmonių sąmoningumo ugdymas

„Viena vertus, vis dar gana dažnai susiduriame su skeptiška nuomone apie gyvybės draudimą remiantis nesėkmingomis, dažnai net su draudimu nesusijusiomis finansinėmis patirtimis. Kita vertus, dažnai neįvertiname, kad nei vienas iš mūsų nesame niekuo išskirtinis ar apsaugotas nuo nelaimės ar ligos. Savo darbe dažnai susiduriu su žmonėmis, kurie pradžioje draudimą vertinę skeptiškai, ne tik pakeičia savo nuomonę gavę išmokas, bet ir atveda draustis gimines ir draugus. Aš ir pats tik pradėjęs dirbti čia iš arti pamačiau gyvybės draudimo naudą. Dabar man niekas negalėtų įrodyti, kad draudimas neveikia.

Man finansų konsultanto darbas yra tapatus mokytojo darbui. Tik mokomas dalykas čia yra žmonių sąmoningumas prisiimant asmeninę atsakomybę už savo šeimos finansinį stabilumą, už savo senatvės pensijos dydį ir augančių vaikų būsimas išlaidas mokslams. Tai labiau pašaukimas žmogui, kuris ieško iššūkių, mėgsta bendravimą ir nemėgsta komforto, nori ir sugeba išsikelti bei pasiekti tikslus“, – sako Nikolajus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: