Koronavirusui plintant toliau, susirgimai kiekvieną savaitę fiksuojami ir Jonavos rajono ugdymo įstaigose. Vienoje jų (skaitytojos prašymu, siekiant apsaugoti mažamečių interesus, pavadinimas neįvardijamas) mokosi ir skaitytojos Rūtos dukra. Moteris kreipėsi į portalą jonavoszinios.lt su konkrečiu klausimu - ar nustačius, kad vienas šeimos narys galimai turėjo artimą kontaktą su užsikrėtusiuoju, kitas gali nesiizoliuoti? Moterį neramina faktas, kad jos atžala toliau lanko pamokas su klasioku, kurio brolis gali sirgti COVID - 19. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) savo ruožtu paaiškina, kokios taisyklės galioja šeimos nariams, vienam turėjus kontaktą su asmeniu, užsikrėtusiu koronavirusu.

Nemato logikos

,,Mano dukra eina į mokyklą. Vieną dieną ji grįžo kupina emocijų, nes jos klasiokas papasakojo, kad jo broliui nereikia į pamokas - jis izoliacijoje. Mano žiniomis, vaikas izoliacijoje, nes jo klasėje nustatytas susirgimas koronavirusu. Tokia situacija man atrodo absurdiška - vienas šeimos narys izoliuojasi, nes gali būti užsikrėtęs, o kiti, gyvenantys su juo, eina į darbus, mokyklą... Ar jie nepažeidžia taisyklių? Jei ne, kyla klausimas, ar saviizoliacijos taisyklės - logiškos? Taip ir plinta tas virusas, o mes piktinamės žmonėmis, kurie lauke renkasi prie eglučių...", - savo nuomonę išdėstė jonavietė.

Taisyklių nepažeidžia

Skaitytojos klausimas perduotas NVSC, kuris primena, kada asmenys privalo izoliuotis.

,,Vadovaujantis SAM įsakymu Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo: 2 p. Taisyklės yra privalomos:

2.1. asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kuriose tiriamas, stebimas ar gydomas ligonis ar asmuo, įtariamas, kad serga, ar sąlytį turėjęs asmuo;

2.2. pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros šeimos medicinos paslaugas teikiančioms įstaigoms, prie kurių ligonis ar asmuo, įtariamas, kad serga, ar  sąlytį turėjęs asmuo yra prisirašęs;

2.3. NVSC;

2.4. ligoniams, asmenims, įtariamiems, kad serga, ir sąlytį turėjusiems asmenims.

Vadovaujantis p. 84. Izoliacijos taikymo terminas: 84.3 p.  sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) turėjusiems asmenims – 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos", - aiškina NVSC.

Paprastai sakant, izoliuotis turi tik tas šeimos narys, kuris turėjo kontaktą su patvirtintu Covid - 19 ligos atveju.

Spręsti, ar tokios taisyklės - logiškos, nesiimame, tačiau Rimos įvardyta šeima laikosi jų taip, kaip ir priklauso.

Nauji ribojimai

Primename, kad vakarykščiu Vyriausybės nutarimu įvestos griežtesnės karantino sąlygos – sumažintas leidžiamas besibūriuojančių žmonių skaičius, uždraustas prekybos centruose dirbančių laikinų prekybininkų darbas. Taip pat, siekiant apriboti prekybos vietų lankytojų srautus, rekomenduojama atsisakyti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių.

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pasiūlymui parduotuvėse, prekybos centruose ir paslaugų teikimo vietose uždrausti laikinų prekybos vietų veiklą, kai prekyba vykdoma ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, o bendrose prekybos centrų patalpose ir praėjimuose. Išimtys taikomos prekybai maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis bei stacionarioms prekybinėms salelėms.

Artėjant šventiniam laikotarpiui, daugelyje prekybos vietų yra rengiamos kalėdinės mugės, kuriose vykdoma prekyba ne fizinėse parduotuvėse, o laikinose prekybos vietose, kur būtų sunku užtikrinti saugų atstumą ir tinkamą kitų koronaviruso plitimo prevencijai skirtų priemonių laikymąsi.

Vyriausybė taip pat pritarė pasiūlymui sumažinti besibūriuojančių žmonių skaičių nuo penkių iki dviejų asmenų viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose. 

Taip pat visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose rekomenduojama nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių, didinančių pirkėjų ir lankytojų srautus.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: