Ateinančią naktį sinoptikai prognozuoja snygį. Skelbiama, kad numatomas plikledis, kils trumpa pūga. Rodos, tai nėra naujiena, kai už lango žiema, tačiau kuomet miestai skendi pusnyse, neretai gyventojai reiškia priekaištus kelininkams ar miestą prižiūrinčioms įmonėms.  

Kelių ir gatvių priežiūra Jonavoje rūpinasi  ir ,,Jonavos paslaugos”, ir ,,Kelių priežiūra”, kurios prižiūri joms priskirtas teritorijas.  

Už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą žiemą (valymą, barstymą ir kt.) yra atsakinga AB „Kelių priežiūra“, kuri nuolat akcentuoja, kad pirmiausia yra valomi ir (arba) barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai, jungiantys didžiausius miestus ar gyvenvietes, toliau prioritetine tvarka prižiūrimi mažėjančio intensyvumo keliai. Intensyviausiai, visą parą prižiūrimi keliai priskirti I priežiūros lygiui, minimaliai prižiūrimi V priežiūros lygio keliai.  

Žiūrint į interaktyvų kelių priežiūros lygių žemėlapį  matome, kad Jonavos rajone nėra kelio, kuris būtų priskirtas intensyviausiam I priežiūros lygiui. Net Jonavą kertantis A6 magistralinis kelias Kaunas–Zarasai–Daugpilis prižiūrimas antruoju priežiūros lygmeniu, o tai reiškia, kad Kelių priežiūros tarnyba šiame kelyje budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šis kelias bus pabarstytas iki 7 val.   

AB „Kelių priežiūra“ Jonavoje prižiūri ir pačiame Jonavos mieste esančias J. Basanavičiaus, Žeimių, Kauno, Ąžuolų ir Darbininkų gatves. Jos priskirtos III priežiūros lygiui, tai reiškia, kad tarnyba čia valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 19 val. Sningant ir (arba) pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 10 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 8 val. Trečiam priežiūros lygiui priskiriami ir kai kurie krašto keliai, vedantys į Upninkus, Ruklą, Kuigalius, Liepius, Šilus ir t.t.  

Informacija apie kelių priežiūros lygius pateikiama ir interaktyviame žemėlapyje ČIA, kur savarankiškai galite peržiūrėti kokiu intensyvumu valomas jums rūpimas kelias. Informacija apie kelių būklę skelbiama ir interneto svetainėje www.eismoinfo.lt. Minėtoje svetainėje taip pat skelbiama informacija apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose. Taip pat paskambinę į Informacijos skyrių trumpuoju tel. numeriu 1871 arba nemokamu tel. numeriu +370 5 232 9600 (veikia kiekvieną dieną 24 val. per parą), vairuotojai gali gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas. 

Kaip skelbia miesto gatves, takus, kiemus ir viešąsias vietas prižiūrinti įmonė ,,Jonavos paslaugos”, prasidėjus gausiam sniegui eismo sąlygos tampa sudėtingos, o įmonės darbuotojai ir technika tokiais orais dirba be perstojo. Visas Jonavos įmonės prižiūrimas gatves, takus valo specialiai paruošta technika, barsto druskos mišiniu, tačiau ir gyventojai raginami šiais žiemiškais orais neskubėti ir būti ypatingai atsargiais! Prisiminkime, kad saugumas – mūsų pačių rankose. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: