,,Ėjome pasivaikščioti aplink tvenkinius. Vedžiausi sau šuniuką su pavadėliu ir po akimirkos jį parbloškė atskriejęs paspirtukininkas. Galvojat jis sutojo? Ne... Nuvažiavo net neatsisukdamas, o mano šuniui, kaip paaiškėjo po veterinaro apžiūros, lūžo keli šonkauliai. Jis net praėjus kelioms dienoms nenori eiti į lauką, nenori ir ėsti.

Dabar gailiuosi, kad nesikreipiau į policijos pareigūnus, nes su tais paspirtukais - tikra betvarkė. Nutariau bent jau paviešinti tai, kad kiti šunų šeimininkai būtų atidūs ir saugotų savo keturkojus nuo tokių nelaimių", - pasakojo šiandien į redakciją paskambinusi Lina.

Pasak moters, aptartas įvykis įvyko praėjusį savaitgalį, šeštadienį, šalia Joninių tvenkinio. Tačiau tai, ko gero, ne vienintelis šuns ir paspirtukininko susidūrimas Jonavoje - kiek anksčiau paviešinus pranešimą apie nuo paspirtuko nukritusias paaugles (plačiau skaitykite čia), po juo pasirodė komentarų, liudijančių apie augintinių susidūrimus su šia transporto priemone.

Tiesa, pareigūnų informacija apie tai šiais metais nepasiekė. Pasiteiravus, kiek nuo naujų metų iki šiandien buvo gauta pranešimų, susijusių su paspirtukais Jonavoje bei miesto rajone, Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris informavo, kad 18. Tiesa, daugiausiai jų yra susiję su vagystėmis.

,,Nėra užfiksuotų įvykių, kai paspirtukas susiduria su pėsčiuoju ar sužaloja gyvūną. Užfiksuoti 2 eismo įvykiai, kuriuose dalyvavo paspirtukai ir automobiliai:

Birželio 20 d. apie 07.00 val. Jonavos r., Užusalių k., automobilis "Audi" kliudė paspirtuką ir sužalojo vairuotoją (g. 2003 m.). Paspirtuko vairuotojas buvo pristatytas į gydymo įstaigą.

Gegužės 2 d. apie 15.00 val. Jonavoje, Panerių g., automobilis "VW Golf" kliudė paspirtuką. Paspirtuko vairuotojas (g. 1985 m.) nepatyrė sunkių sužalojimų", - paaiškino Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris. 

Primename, kad paspirtukininkai privalo laikytis jiems galiojančių taisyklių. Jas galite rasti čia. 

Taip pat pėstieji visada turėtų atkreipti dėmesį, ar eina pėsčiųjų, ar dviračių taku. Portalas jonavoszinios.lt ne kartą yra sulaukęs dviratininkų pastebėjimų, kad dalis žmonių ignoruoja ženklus, žyminčius dviračių takus. 

Pastebima, kad takuose, kurie yra skirti ir  dviračiams, ir pėstiesiems, neretai kyla problemų - pastarieji ne visada įvertina, jog kelyje gali sutikti ir dviratininkus.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: