Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pirmosios gyventojų skirtos pajamų mokesčio (GPM) dalies sumos gavėjus pasieks jau liepą, kiti pervedimai bus atliekami dalimis iki lapkričio 15 d. Gyventojai savo laiku pateiktus prašymus vis dar turi galimybę pakoreguoti. Pakeitimus norintys atlikti gyventojai prašymus paramai tikslinti gali iki birželio 30 d.

„Kiekvienais metais valią skirti dalį savo sumokėto pajamų mokesčio pasirinktam paramos gavėjui, politinei organizacijai ar profesinei sąjungai gyventojai turi išreikšti iki gegužės 2 d. Tuomet paliekama laiko, esant poreikiui, juos patikslinti. Jau ne pirmus metus pastebime tendenciją, kad prašymus tikslinančių gyventojų skaičius mažėja, tačiau daliai gyventojų prašymus patikslinti iki birželio 30 d. yra būtina, norint, kad jie būtų įgyvendinti“, – teigia VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Prašymus tikslinti reikia tuomet, kai gyventojo prašyme pateiktas paramos gavėjas ar politinė organizacija netenka teisės gauti paramos. Gyventojai apie poreikį tikslinti prašymus dėl negaliojančio paramos gavėjo ar politinės organizacijos birželio 10 d. yra informuoti pranešimais per elektroninę deklaravimo sistemą (EDS).

Savarankiškai e. vedliu prašymus dalį sumokėto GPM skirti paramai šiemet pateikė 480 tūkst. gyventojų. Apie įvykdytą prašymą ir pasirinktiems paramos gavėjams pervestą jų GPM dalį gyventojai bus informuojami EDS pranešimu ― po lapkričio 15 d. Praėjusiais metais  prašymus savanoriškai tikslino tik 0,4 proc. juos pateikusiųjų (apie 2 tūkst. gyventojų).

Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos telefonu +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose  ― tik su išankstine rezervacija.

VMI inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: