2022 m. Aplinkos apsaugos departamentas aplinkosaugos akcijas vykdys kokybiškiau ir aktyviau. Aplinkosauginių akcijų planą papildys akcijos, susijusios su miškų apsauga ir plastikinių maišelių kontrole.

„Aplinkos apsaugos departamentas kiekvienais metais skiria daug dėmesio aplinkosauginėms akcijoms. Šiemet vykdysime šešias. Didelį dėmesį, kaip ir kasmet, skirsime aplinkos kokybės gerinimui, žvejybos, atliekų kontrolei bei miškų apsaugai, taip pat atliekamų akcijų kokybei. Visos patvirtintos akcijos išsidėliotos per visus metus ir bus vykdomos aktualiausiu metu“, – teigia Veiklos organizavimo skyriaus vedėja Mantė Ramanauskienė.

Naujovių sąrašą papildys akcija „Plastikinis maišelis“. Visą rugpjūtį bus vykdoma plastikinių maišelių neatlyginamo dalijimo prekių ar produktų pardavimo vietose kontrolė. Aplinkosaugos pareigūnai tikrins prekių ir produktų pardavimo vietas ir tikrins, ar lengvieji plastikiniai pirkinių maišeliai nedalijami nemokamai.

Nuo praėjusių metų liepos 1 d. departamentas įgavo naujų funkcijų, susijusių su miškų kontrole. Todėl šiais metais nuo kovo 1 iki birželio 30 d., stiprindami miškų apsaugą, pareigūnai vykdys naują akciją „Kirtimai“. Siekiant užkardyti neteisėtą miškų kirtimą, vyks reidai šalies miškuose bei saugomose teritorijose. Bus vykdoma sustiprinta miškų kirtimų kontrolė.

Norint užtikrinti žuvų apsaugą migracijos ir neršto vietose, tradiciškais vyks akcijos „Lydeka“ (vasario 1–balandžio 30 d.) ir „Lašiša“ (liepos 15–lapkričio 20 d.). Bus organizuojami reidai, vyks reguliari verslinės, mėgėjų ir specialiosios žvejybos kontrolė. Pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.

Ne tik visą balandį, bet ir lapkritį departamentas vykdys taršos prevencijos akciją „Kaminukas-garažiukas“. Bendradarbiaudami su kitomis institucijomis, aplinkosaugininkai tikrins įmones, ardančias ir prižiūrinčias transporto priemones. Taip pat bus tikrinami ir asmenys, kad būtų nustatyti neteisėti atvejai, kai vykdoma eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymo veikla. Akcijos laikotarpiu, ypač antrajame etape, visuose šalies regionuose bus tikrinama, ar patalpos šildomos tinkamu kuru.

Nuo balandžio 20 iki rugpjūčio 31 d. bus vykdoma akcija „Poilsiauk atsakingai“, kurios tikslas – pažeidimų prevencija ir jų šalinimas vandens telkinių pakrantėse. Pareigūnai tikrins asmenis, kad užkardytų aplinkosauginius pažeidimus paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose ir pakrančių apsaugos juostose bei kitose rekreacinėse teritorijose. Taip pat bus kontroliuojama, kaip laikomasi aplinkosaugos reikalavimų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis.

„Šios akcijos itin svarbios nusižengimų prevencijai – mūsų tikslas yra ne bausti, o užkirsti kelią galimiems pažeidimams, taip pat konsultuoti gyventojus, skatinti laikytis aplinkos apsaugos įstatymų, būti sąmoningiems ir rūpintis aplinka ir gamta“, – sako M. Ramanauskienė.

Pasak aplinkosaugininkės, siekiant geriausių rezultatų, ir šiemet prie aplinkosaugos akcijų bus kviečiami prisijungti ir kitų tarnybų pareigūnai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: