Dar šiais metais įsigalėjęs draudimas rūkyti balkonuose visuomenėje vertinamas nevienareikšmiai: kol vieni piktinasi, kad taip varžomos rūkančiųjų teisės, kiti savo daugiabučius įtraukia į ,,Nerūkymo zonas". Tačiau pavasaris apnuogino dar vieną, su rūkymu susijusią problemą - neatsakingų rūkalių šiukšlinimą tiesiai po daugiabučių langais. 

Į tai dėmesį atkreipė ne vienas portalo jonavoszinios.lt skaitytojas, besipiktinęs, jog nutirpus sniegui, nuorūkomis nusėtos vejos nepuošia miesto, o ir neturi nieko bendro su gamtos puoselėjimu.

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius, paprašytas pakomentuoti minėtą situaciją, atkreipė dėmesį, kad nuorūkų mėtymas pro langą, kaip ir mėtymas bet kur kitur viešoje vietoje, traktuojamas kaip šiukšlinimas.

,,Mėtyti popierius, nuorūkas ir kitokias šiukšles bendro naudojimo teritorijose draudžia Jonavos rajono savivaldybės teritorijų priežiūros ir valymo taisyklės. Patingėjus nueiti iki šiukšliadėžės ar spragtelėjus nuorūką pro buto langą gresia bauda iki 140 eurų", - informavo minėto skyriaus pareigūnai. 

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad nuorūkos - kenksmingos atliekos, mat turi filtrą, kurio tiesioginė paskirtis yra sulaikyti kenksmingiausias medžiagas, išsiskiriančias rūkymo metu. Filtras, irdamas išskiria kenksmingas aplinkai medžiagas, nes pats yra pagamintas iš celiuliozės acetato.

Vandenyje nuorūka yra apie 15 metų, o gamtoje – dar ilgiau.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: