Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad iki kovo 15 dienos į Lietuvą iš Ukrainos įvežti 63 gyvūnai augintiniai. Tai yra dvigubai daugiau nei prieš savaitę. Šie duomenys nuolat atnaujinami bei tikslinami, todėl tikimasi aktyvesnio gyvūnų globos organizacijų bendradarbiavimo.

„Didėjantys į Lietuvą atvykstančių gyvūnų augintinių srautai užkrauna didžiulę naštą gyvūnų globos organizacijoms bei įstaigoms – nevyriausybinių organizacijų savanoriai negailėdami jėgų ir resursų ieško, kaip padėti nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms ir kartu su jais keliaujantiems gyvūnams augintiniams. Dažniausiai ieškoma vietos, kurioje gali apsistoti gyvūnai. Pagal poreikį jie ženklinami bei skiepijami, jiems suteikiama būtina veterinarinė pagalba. Tokioje sparčiai besikeičiančioje situacijoje ne mažiau svarbu yra turėti tikrą informaciją apie realią padėtį vietose, todėl prašome gyvūnų prieglobsčiu besirūpinančiuosius pranešti apie atvykstančius iš Ukrainos keturkojus: šunis, kates ar šeškus“, – kreipiasi VMVT Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus vedėjas – valstybinis veterinarijos inspektorius Egidijus Pumputis.

Pasak vedėjo, kuo tikslesnė į Lietuvą iš Ukrainos atvyksiančių gyvūnų statistika leidžia nustatyti jų kiekį ir pasiskirstymo tankį teritorijose. Tai leidžia valdyti gyvūnų prieglaudų užpildymą, koordinuotai tiekti būtiną veterinarinę pagalbą bei užtikrinti užkrečiamųjų ligų profilaktiką. E. Pumputis primena, kad pasitaiko, jog iš Ukrainos atvykstantys gyvūnai augintiniai būna neženklinti ir nepaskiepyti nuo pasiutligės, o epidemiologinė situacija toje šalyje nėra tokia palanki, kaip Lietuvoje.

VMVT duomenimis, iki kovo 15 dienos į Lietuvą oficialiai buvo įvežti ir užregistruoti 63 gyvūnai augintiniai. Šunų 35, o kačių 28. Pusė jų apsistojo Vilniuje, kiti pasiskirstė po didžiuosius šalies miestus. Vienai katei laikino prieglobsčio vieta dar nepriskirta.

„Operatyvesnis pasikeitimas informacija mums yra būtinas, kad žinodami realią padėtį, kylančius iššūkius galėtume atliepti sutelktinai – reaguoti instituciškai, inicijuojant pokyčius pavestose atsakomybės bei veiklos srityse. Glaudesnis kiekvienos grandies bendradarbiavimas padės sukurti jaukesnį prieglobstį nuo karo Ukrainoje besitraukiantiesiems“, – ragina E. Pumputis.

VMVT primena, kad speciali, palengvinta gyvūnų augintinių iš Ukrainos į Lietuvą atvykimo tvarka galioja tik nekomerciniais tikslais įvežamiems, privačių asmenų įsivežamiems pavieniams gyvūnams augintiniams. Pranešti apie atvykstančius gyvūnus augintinius galima elektroniniu paštu adresu ukrainepets@vmvt.lt Daugiau informacijos pateikiama specialioje VMVT svetainės internete skiltyje lietuvių, ukrainiečių ir anglų kalbomis.

Tuo tarpu, komerciniam ar organizuotam gyvūnų gabenimui iš trečiųjų šiai dienai galioja įprastos procedūros. Tačiau bet kuriuo momentu jos gali būti keičiamos, atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje, su Ukraina besiribojančiose ES ir trečiosiose šalyse bei pačioje Ukrainoje.

Nuorodos:

Komerciniais tikslais įvežami gyvūnai augintiniai (šunys, katės ir šeškai) iš teritorijų ir trečiųjų šalių | Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (vmvt.lt)

Gyvūnų įvežimas į Europos Sąjungos teritoriją iš trečiųjų šalių | Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (vmvt.lt)

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: