Lakštingalų mikrorajone pašautos katės savininkė ragina jonaviečius saugoti savo keturkojus ir kreipiasi į šaulio sąžinės balsą.

Grįžo šlubuojanti

,,Sekmadienio popietę pastebėjome, jog mūsų katė, kuri gyvena lauke, yra sužeista - ji ėjo  ant trijų kojų. Kai mes pabandėme apžiūrėti, kas nutiko, katė iš išgąsčio pabėgo ir grįžo namo tik pirmadienį.

Nuvežėme katę į Jonavoje  esančią veterinarijos kliniką. Atlikus rentgenogramą, išgirdome diagnozę: lūžis dėl šūvio", - istoriją nupasakojo moteris.

Prireikė operacijos

Kadangi Jonavoje tądien gyvūnui niekas negalėjo padėti, jo šeimininkai kreipėsi pagalbos į kito miesto veterinarus.

,,Buvo reikalinga skubi operacija. Kur skambinome, ten išgirdome, kad reikės laukti 5-6 dienas. Visgi, mums padėjo ,,Divauros" veterinarijos gydytojai, kuriems esam labai dėkingi.

Šiuo metu katė jau sveiksta po operacijos, kuri truko 2,5val. Į jos koją įdėta plokštelė  ir 6 varžtai. Šiai dienai gydymas kainavo 400€. Tai ,žinoma, tikrai dar nėra gydymo pabaiga", - teigė moteris.

Kreipiasi į šaulį

Jonavietė teigia, kad iki šio įvykio manė gyvenanti saugioje kaimynystėje.

,,Niekad neturėjom jokių konfliktų su kaimynais. Dėl to tikimės, jog šaulys nėra vietinis, o tiesiog prašalaitis, kuriam mūsų katė, pasirodė puikus taikinys pašaudyti iš vadinamo ,,orinuko".

Tikiuosi, jog šį istorija pasieks ir pati šaulį, kuris supras, jog šis "žadimas" ne tik brangus gyvūno šeimininkams finansiškai, bet ir labai skausmingas pačiam gyvūnui", - vylėsi skaitytoja, pridurdama, jog jos augintinė ir taip yra gyvenusi ne patį lengviausią gyvenimą: iki tol, kol pateko į jonavietės globą, katė buvo benamė. 

Kadangi ,,orinukai" nėra privalomai registruojami jokiame registre ir išaiškinti jų savininkus pagal šovinius - neįmanoma misija, katės savininkai nerašė pareiškimo policijai.

Visgi, jei turi informacijos apie aptartą įvykį, kviečiame ja pasidalinti su policijos pareigūnais bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112 arba portale epolicija.lt. 

Taip pat skaitykite: