Pirmąją Europos judumo savaitės dieną – rugsėjo 16-ąją – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kviečia šalies žmones prisijungti prie Lietuvos Nacionalinio judumo iššūkio.

Europos judumo savaitė – tai didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šiemet Europos judumo savaitė jau yra 21-oji, prie iniciatyvos prisideda 48 šalys, tarp jų ir Lietuva.

Prezidentūros komanda pirmąją šios savaitės dieną paminėjo į darbą atvykdama aplinkai draugiškomis priemonėmis: pėsčiomis, elektromobiliais, viešuoju transportu ar dviračiais. Į darbą dviračiu atvyko ir šalies vadovas.

„Labai svarbu, kad darnaus judumo principai taptų mūsų kasdienybės dalimi, nebūtų tik proginis pasidžiaugimas. Svarbu, kad žmonės jaustųsi sveikesni ir laimingesni savo gyvenamojoje aplinkoje, gautų jų poreikius atitinkančias paslaugas ir infrastruktūrą. Tai yra mano žalios Lietuvos vizijos dalis“, – sakė Prezidentas.

Taip pat šios dienos proga antrus metus iš eilės Prezidentas inicijuoja, globoja ir su visa Prezidentūros komanda dalyvauja Nacionaliniame judumo iššūkyje. Iššūkis kviečia įvairias Lietuvos bendruomenes ateinančius du mėnesius automobilius keisti į žingsnius ir pasivaržyti žingsniavimo konkurse, taip puoselėjant savo sveikatą ir aplinką.

Programėlėje #walk15 galima rasti net 6 skirtingus iššūkius: „Miestų iššūkis“, „Organizacijų iššūkis“, „Mokyklų iššūkis“, „Aukštųjų mokyklų iššūkis“, „Bendruomenių iššūkis“ ir „Užsienio lietuvių iššūkis“.
  
  
Prezidento komunikacijos grupė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: