Problemos priežastys
Pastebėję pleiskanas ant savo rūbų sunerimstame ir pradedame ieškoti greito problemos sprendimo. Sudirginta oda bei balti odos gabalėliai, byrantys ant drabužių, gali sugadinti nuotaiką bei priversti pasijusti nepatogiai. Dažnai galvos odos išsausėjimo priežastimi tampa stresas, įtampa bei prastai išplaunamos plaukų priežiūros priemonės, o kartais – ir kietas vanduo, kurį naudojame galvos plovimui. Neretai pleiskanų problemą bandoma spręsti su nauju šampūnu, tačiau svarbu rinktis natūralias ir jūsų odos tipui tinkančias priemones. Rūpintis savo galvos oda reikia sistemingai: pleiskanoti linkusi oda yra jautri, tad patariama vengti dirbtinių ingredientų, sulfatų ir parabenų turinčio šampūno. Tarp geriausių priemonių galvos odos būklei gerinti yra natūralūs plaukų šepečiai, masažas bei galvos odos šveitiklis.
Efektyviausi sprendimai
Vienas iš sprendimų, kaip sumažinti galvos odos jautrumą – natūralūs šepečiai. Natūralūs plaukų šepečio šeriai padeda tinkamai paskirstyti odos išskiriamus riebalus ir taip maitinti plaukus. Šepetys gali būti naudojamas ir galvos masažui, kuris ne tik skatina odos atsinaujinimą, bet ir mažina stresą.
Svarbu ne tik kruopščiai išplauti galvą, bet ir suaktyvinti jos kraujotaką. Tam puikiai tinka galvos odos šveitiklis: ši priemonė skatina mikrocirkuliaciją, pašalina negyvas odos ląsteles bei išvalo plaukų šaknis. Kadangi šveitikliai turi šlifuojančių sudedamųjų dalių, jie yra giliai valantys odą ir privalo būti naudojami ne dažniau nei 2–3 kartus per savaitę, prieš plaunant galvą. Šveitiklį būtina paskirstyti ant galvos odos ir masažuoti kelias minutes. Reaguodamas su vandeniu šveitiklis putoja, taigi jį naudoti yra ganėtinai paprasta. Po procedūros išplauti plaukus galima įprastu būdu. Šveitiklį rekomenduojama rinktis pagal savo galvos odos tipą. Jeigu galvos oda susiriebaluoja per dieną ir plaukai sulimpa šaknų srityje, reiktų rinktis šveitiklį riebiai galvos odai. Jei plauti galvą tenka kas dvi arba tris dienas – oda yra normali, jeigu rečiau – sausa.
Norint atsikratyti pleiskanų, ne mažiau svarbu taisyklingai plauti galvos odą. Siekiant tolygiai paskirstyti šampūną, būtina kruopščiai sudrėkinti visą galvos odą, kitaip didėja rizika priemonių likučiams likti ant odos ir išdžiūti. Kiekvieno plovimo metu patariama šampūną naudoti du kartus, kadangi pirmą kartą nešvarumai yra pakeliami, o antruoju – nuplaunami. Skalaujant plaukus naudinga masažuoti skalpą pirštų galiukais, tokiu būdu tiek negyvos odos ląstelės, tiek plovimo priemonės bus pašalintos. Viena dažniausių plaukų plovimo klaidų yra kondicionieriaus nenaudojimas. Po šampūno būtina naudoti kondicionierių, kad užsivertų plaukų žvyneliai.
Venkite plauti galvos odą karštu vandeniu. Rekomenduojama naudoti kūno temperatūros vandenį bei vengti džiovinimo karštu oru. Specialistų teigimu, svarbu leisti plaukams džiūti natūraliai bent 15–20 minučių, kad šaknys išdžiūtų ir nereikėtų laikyti feno prie pat galvos odos. Odą sausina ne tik karštis ir tiesioginiai saulės spinduliai, bet ir šaltis, tad vasaros metu rekomenduojama naudoti produktus su UV apsauga, o žiemą dėvėti kepures.
Greitas gyvenimo ritmas, stresas bei netinkamai parinktos odos priežiūros priemonės yra tik keli veiksniai, lemiantys galvos odos išsausėjimą. Vos viena papildoma priemonė plaukų priežiūros rutinoje gali akivaizdžiai pakeisti galvos odos būklę ir sumažinti diskomfortą. Tinkamai rūpindamiesi savo galvos oda greitai pastebėsite vis mažiau pleiskanų, o ilgainiui jų visai atsikratysite.