Seimas po svarstymo pritarė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIVP-2179(2), kuriais siūloma leisti privatiems ginklų prekiautojams Lietuvoje prekiauti civilinėje apyvartoje leidžiamais A kategorijos ginklais.

„Šauliai, kariai savanoriai, profesinės karo tarnybos kariai pagaliau galės A kategorijos ginklus įsigyti Lietuvoje. Prieš pusę metų mes leidome juos turėti, dabar sudarome galimybę įsigyti čia, Lietuvoje“, – sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Šios nuostatos svarbą pabrėžė ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas: „Pasižiūrėkime į realybę Ukrainoje. Realybę, kurioje ne tik ginkluotosios pajėgos, kurios buvo tam pamokytos, paruoštos, turėjo ginkluotę, stojo į kovą, bet visa tauta stojo į kovą. Buvo teritorinė gynyba iš esmės paskubomis. O ką daryti, kai jau karas yra tavo valstybėje? Patys pagalvokime, ar tai geriau daryti paskutinę minutę per kelias savaites į kairę, į dešinę dalinti automatus, ar geriau leisti visuomenei, tai daliai, kuri gali ir nori priešintis, laiku ramiai įsigyti ginklą, kurį pažinos, prie kurio pripras, su kuriuo galės treniruotis šaudykloje, ant kurio galės užsidėti optiką, termovizorinį prietaisą ir mokytis, treniruotis su tuo ginklu, kad, neduok Dieve, reikalui esant, eitų ginti valstybės.“

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto iniciatyva, projektas papildytas nuostatomis dėl draudimo įsigyti ir turėti ginklus, ginklų priedėlius, šaudmenis ir jų dalis Lietuvos Respublikos pilietybės neturintiems Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečiams.

Už projektą po svarstymo balsavo 106 Seimo narių, nė vieno nebuvo prieš, 10 parlamentarų susilaikė.

 

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: